Bitcoin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Döviz ve Altın Açıklamasına Ünlü İsimden Bitcoin Yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıklamalarına Barry Silbert yorumu damga vurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısı sonrasında canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının bir kısmında ise ekonomik duruma değindiği görüldü.

Erdoğan, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları vurguladı:

Tüm yatırımcılara sesleniyorum, gelin Türkiye’ye yatırım yapın. Vatandaşlarımıza ellerinde tuttukları altın ve dövizleri ekonomimize kazandırmaları çağrımı yinelemek istiyorum.”

Erdoğan buna benzer bir açıklamayı 24 Mart tarihinde de gerçekleştirdi. Özellikle TCMB bazında yaşanan karışıklık ve TCMB Başkanının görevinden alınması sonrası artan dolar sonrası yapılan açıklamalara ise kripto para sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim yanıt verdi.

Barry Silbert, Bitcoin Yorumu İle Yanıt Verdi

Digital Currency Group kurucusu ve CEO’su olan Barry Silbert, bu çağrı sonrası çözümün Bitcoin olduğunu vurguladı. Grayscale, CoinDesk, Genesis Trading ve Luno Global gibi kripto para sektörünün en çok tanınan bazı şirketlerini hayata geçiren Silbert, bu açıklama ile tam olarak ne ima ettiğini ise belirtmedi.

Buna rağmen Silbert’ın yorumunun altına gelen bir yanıt ise Bitcoin çağrısının sebebini ortay koymakta. Jay isimli bir kullanıcı Türkiye’nin kişi başı milli gelire göre dünyada kripto para alımı konusunda birinci sırada olduğunu iddia etti. Bu da aslında Silbert’in bu yorumu ile Türk lirasının yaşadığı değer kaybına karşı BTC’nin bir sigorta olabileceğini vurgulamış olabileceğini akıllara getiriyor.

TL değer kaybederken BTC ise son haftalarda yükselişini sürdürdü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Alparslan

Barry Silbert…. yılardır türk lirasında değersizlik var btc ile alakası yok olduğun yerden türkiye ye karşı boş laf yapmakdan birşey yapmamışsın…


Başa dön tuşu