Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sosyal Medyayı Yasaklama Açıklamaları Gündemi Değiştirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyanın kaldırılması için parlamentoya derhal talimat vermesi tepkilere sebep oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamalarında sosyal medyanın Türkiye’ye ve Türk milletine yakışmadığını şu sözlerle açıkladı: “Asıl üzerinde durmamız gereken konu medya ve sosyal medya mecralarının nasıl olup da böyle bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüşmeleridir. Bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Küresel firmalar temsilcilikler vasıtasıyla her türlü hukuki ve mali sorumluluğu üstleniyorlar. Türkiye’de ise ısrarla bundan kaçınıyorlar.”

Erdoğan’ın bu ifadeleri muhalefet partileri başta olmak üzere sosyal medyada tüm vatandaşların dikkatini çekerken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı bu açıklamaların doğru olmadığını, devletlerin ve hükümetlerin sosyal medyaya karışmasının uygun olmayacağını, sosyal medyanın günümüzün en etkili demokratik araçları arasında özellikle de Türkiye ve diğer bazı ülkelerde 1. sırada yer alan araç olduğunu açıkladı.

Kripto para birimi yatırımcıları sosyal medyayı çok aktif kullandıkları için olası yasakların kabul edilemez ve kontrol altında tutulan bir sosyal medyanın mümkün ve doğru olmayacağına değinen yorumlarda bulundular. Kripto para yatırımcısı çok sayıda kişi Satoshi Nakamoto’ya seslenerek engellenmesi mümkün olmayan, gizlilik duvarlarının en iyi düzeyde çalıştığı bir internet platformu kurmasını talep ettiler. Satoshi Nakamoto’nun birçok konuda kendilerini kurtardığına değinen Türk yatırımcılar, özellikle de sosyal medyanın yasaklanmasının geçmişte yol açtığı sorunları hatırlatarak bunun Türkiye’nin demokrasisine darbe vuracak olan bir karar olacağını ve buna izin vermeyeceklerini ifade ettiler.

Ancak yasaklama olmasa bile bir düzenlemenin gerekli olduğu da birçok kesim tarafından konuşuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu