Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: TSK Uçağı Yarın ABD’ye Hareket Edecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısının hemen arkasından açıklama yapmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında Türkiye’nin Cuma günü 1 Mayıs İşçi Bayramı etkisi ile karantina uygulamasına geçecek olduğunu ve 3 gün boyunca aralıksız karantina – sokağa çıkma yasağı – uygulamasına geçileceğini açıkladı. ABD ile yakından temasta olduklarını ve yarın ABD’ye doğru tıbbi malzeme taşıyan askeri kargo uçağının hareket edecek olduğunu açıkladı. ABD ve diğer birçok gelişmiş ve büyük ülkenin tıbbi konuda yardıma ihtiyaçları olduğunu ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin ise bu ülkelere yardımlar göndermeyi sürdürdüklerine değindi.

Türkiye’nin kendisine yetebilecek durumda olduğuna, bu konuda herhangi bir eksik olmadığı gibi diğer ülkelere yardım edecek kapasiteye de sahip olan bir ülke olduğunu açıkladı. Erdoğan, 3 gün boyunca uygulanacak sokağa çıkma yasağı sürecinde vatandaşların evde kalmalarının önemli olduğunu, corona virüsüne karşı daha aktif önlemler almaya devam edeceklerini ifade etti.

İsveç’ten özel ambulans uçakla getirtilen hasta hakkında açıklama yapan Erdoğan, “Türkiye hiçbir zaman vatandaşını hastane kapısından çevirmemiştir. Hastaneye giden tüm vatandaşlarımız tedavilerini olabilirler ve corona virüsü döneminde hiçbir hastanın hastanelerden çevrilmesi mümkün değildir.” dedi.

Tünelin Ucunda Işık Göründü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye için tünelin ucunda ışık göründüğüne değinen Erdoğan, bu konuda hükümetinin aktif olarak adım atmayı sürdürecek olduğunu, gerekli tüm adımları atmaya devam edecek olduklarını ifade etti.

Bir süredir önlemlerin aktif olarak tüm Türkiye’de uygulanmasının sonuçlarının daha bir süre devam etmesi durumunda daha iyi sonuç alacaklarına değinen Erdoğan, vatandaşların ise büyük oranda önlemlere uymalarının son derece önemli olan bir konu olduğuna değindi.

Cuma günü marketlerin sabah 9 ila öğle 2 arasında açık kalacak olduğunu, Cumartesi ve Pazar ise marketlerin kapalı kalacak olduğu açıklandı.

Yardımlar Artırılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara verilen yardımların milyarlarca lirayı geçtiğini, bu yardımların artarak devam ettiğini açıkladı. Özellikle 22.3 milyar lira değerindeki yardım paketi kapsamında temel ihtiyaç desteği verildiğine değinen Erdoğan, vatandaşların temel ihtiyaçlarının büyük oranda karşılanmasının hükümeti için en önemli öncelikler arasında yer aldığını, daha farklı yardım adımları atmaya da devam edeceklerini belirtti.

Türkiye hükümeti bugüne kadar çok sayıda yardım paketini devreye aldı. Bunlar arasında 0.49 oranlı faizli 3.000 TL’den başlayan 10.000 TL’ye varan 30+6 ay vadeli kredi desteği, vatandaşlara vergi ödemelerinin ertelenmesi, 1000 TL yardım desteği ve daha birçok konuda destekler sunuldu. ABD ve diğer ülkelere oranla Türkiye’de vatandaşlarına ihtiyaçları dahilinde yardımlar yaparken, özellikle bir süredir etkili olan corona virüsü salgınında işyerleri zarar gören – ekonomik kayıp yaşayan – işletmelere verilen desteklerin bu dönemde daha da fazla artırıldığı bilinmekte.

4 milyondan daha fazla haneye 1.000 TL yardım verdiklerini ve bunun daha fazla aileye ulaşması için ilk adımlardan sonra yeni adımlar atmaya da devam ettiklerini belirten Erdoğan, “ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza bugüne kadar 1.000 TL yardım ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.

1.000 TL yardımdan yararlanmak isteyenler için e-devlet üzerinden başvurular alınırken, çok sayıda vatandaş bu yardımlara başvuruyor ve bu yardımlar sayesinde özellikle de temel ihtiyaçlarını gideriyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu