blank
BorsaHaberler

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Thodex Açıklaması Geldi! Hangi Bilgilere Ulaşıldı?

Savcılıktan Thodex hakkında açıklama geldi.

Yerli kripto para borsası Thodex soruşturması hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada, şirket CEO’su Faruk Fatih Özer’in 20.04.2021 tarihinde yurtdışına çıktığının doğrulandığı belirtildi. Savcılık tarafından şirket adresinde herhangi bir faaliyet olmadığı da belirlendi.

120’den fazla ülkede faaliyet gösterdiği tespit edilen Thodex’in CEO’su hakkında Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldığı şahsın kırmızı bültenle uluslararası düzeyde arandığı belirtildi.

Savcılık tarafından CEO’nun Arnavutluk’a gittiğinin belirlendiği ve iadesi için gerekli işlemlerin başlatıldığı, şirket çalışanı 80 kişi hakkında da yakalama kararı çıkarılarak 9 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyon yapıldığı, operasyonlar sonucu 65 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü belirten savcılık maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için tüm sorumlular hakkında yasal işlemlerin yapılacağını belirtti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu