Haberler

dagbladet.no sitesi açıkladı: Kripto para cinayeti zanlısı Fransa’da yakalandı!

Norveç’te yaşanan kripto para cinayetinin zanlısı olan ve daha önce birkaç suç işlemiş olmasından dolayı ”genç suç makinesi” olarak adlandırılan 20 yaşındaki katil Makaveli Lindén bugün 1 saat önce yakalandığı açıklandı. Katilin kripto paralar dolayısı ile cinayet işlemesinin yanında Norveç’in güvenlik, sakinlik ve huzurlu olmasına zarar verdiği Norveç basınında paylaşılırken, Interpol ve Fransız polisi arasında yapılan görüşmeler ve tespitler sonrasında Fransa’da yakalandığı açıklandı.

Dagbladet.no isimli Norveç merkezli haber kaynağına göre 20 yaşındaki katil yakalandıktan hemen sonra gözleri kapalı olarak mahkemeye götürüldü ve arabadan indirilirken, gözleri kapalı olarak indirildi.

BRI ekipleri tarafından cinayet bölge mahkemesine götürüldü!

20 yaşındaki katil Araştırma ve Müdahale Tugayı (BRI) tarafından yakalandıktan hemen sonra cinayet bölge mahkemesine gönderildi. Olayla ilgili olarak yerel kaynaklar bilgi vermeyi reddederken Norveç hükümetinin ise olay ile ilgili üst düzeyde bilgisinin olduğu, haberin duyulmasının ardından Norveç’te kripto para sahiplerinin büyük bir nefes aldığı açıklandı.

20 yaşındaki saldırganın Norveç’e özel yollar ile iade edilmesi ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılması, haklarından ise mahrum bırakılması tahmin ediliyor. (Norveç’te hapishanelerde yatan az sayıda kişi birçok farklı haktan durumuna göre yararlanabiliyor)

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu