Bitcoin

Dan Held, Bitcoin İçin Nihai Toplam Değeri Açıkladı!

Dan Held'e göre BTC'nin toplam değeri kaçı görecek?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Kraken’in önde gelen analisti Dan Held, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için yeni bir tahminde bulundu.

Kraken’in büyümeden sorumlu pazarlama yöneticisi konumundaki Held, Bitcoin’in yükselişinin yıllar boyunca süreceğini belirterek bunun eninde sonunda 50 trilyon dolar ila 150 trilyon dolar arasında bir piyasa değerine ulaşabileceğini belirtti.

Bitcoin, Gayrimenkul Gibi Muamele Görüyor

Bitcoin’in bunu başarması için küresel rezerv para birimi veya Altın 2.0 olması gerektiğini ifade eden Held, BTC’ye ise sonuna kadar inanıyor.

Ünlü analiste göre altının toplam piyasa değeri 10 trilyon dolara yakın bir noktada ve tedavüldeki itibari paranın toplamı da 60 trilyon dolara tekabül ediyor. Held, buna ek olarak gayrimenkul sektörünün toplam değerinin ise 250 trilyon doların üzerinde olduğunu belirtti.

“Eğer 10 milyon dolarını Londra’da bir gayrimenkul alarak değerlendirmek isteyen birisi olursa onlar bu parayı aslında emlak yatırımının Bitcoin’e çok fazla benzer yanı olduğu için yapıyor olabilir ve bunlar sınırlı veya yarı kısıtlı arz ve güçlü mülkiyet haklarıdır.”

Bitcoin’in piyasa değeri kısa süre önce yeniden 1,04 trilyon dolar seviyesine kadar çıktı ancak 50 trilyon dolar şu an için hayal gibi gözüküyor.

Bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in birim fiyatının 2,750 milyon dolar gibi bir seviyeye ulaşması gerekmekte. Buna rağmen BTC’nin üç sene öncesine göre inanılmaz bir seviyede olması Held’in haklı çıkabileceğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu