BitcoinHaberler

Dan Tapiero: “Altın ve Bitcoin Can Kurtaran Olacak!”

Makro analist Dan Tapiero yaşanacak kriz anında "Bitcoin ve Altın can kurtaran olacak." diyerek açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle sınırsız paraların basılmasının kötü sonuçlar doğurabileceği ve daha büyük bir krizlere ön ayak olabileceği öngörülmüştü. Makro analist Dan Tapireo’da ABD’nin korona virüs sebebiyle yaşadığı krizle, 2008 yılında yaşanan kriz anlarını karşılaştırarak değerlendirmelerde bulundu.

Makro analist Tapireo, “Günümüzde yaşanan krizin yanına 2008 yılında yaşanan kriz yaklaşamaz” ifadesini kullanarak grafik üzerine bu durumu gözler önüne serdi. Tapireo yaşanan krizde Bitcoin ve altından yararlanılabilir derken, bu dönemde Bitcoin’e yeşil ışık yakan uzmanlardan oldu.

Sadece Tapireo’nun açıklaması değil diğer birçok uzman Bitcoin’in bu kriz ortamında ciddi bir sınav vereceğini ifade ediyor. Gerek arzı kısıtlı olması gerekse enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün olması sebebiyle ilerleyen dönemde piyasa bollaşan nakit para karşısında arzı kısıtlı ürünlerin değerlenmesi bekleniyor.

Öte yandan son zamanlarda zaten dünyadaki olaylara Bitcoin ve altının paralel bir şekilde tepki verdiği de dikkatlerden kaçmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu