Haberler

Danimarka’dan Vatandaşlara Kripto Para Uyarısı

Danimarka hükümetinden yapılan açıklama kripto paraların tehlikeli olabileceği uyarısında bulunuldu.

Danimarka Vergi Dairesi Skattestyrelsen resmi bir basın açıklaması yaparak Danimarka’da yaşayanların kripto para kullanıp kullanmadıkları hakkında bilgi edinmek istediklerini ve bu konudan dolayı bilgi edinme hakkı kullanılarak vatandaşların kripto paralarla ilgili herhangi bir işlem geçmişi olup olmadığının araştırıldığı açıklandı. Kripto para birimleri kısa vadede çok sayıda ülke tarafından aktif olarak araştırılmaya başlandı ve beraberinde bir takım problemlerde olmadı değil.

Ancak Danimarka bu konuda daha ileri gitti ve vatandaşlarının kripto para kullanıp kullanmadıklarını bile sormaya başladı. Danimarka vatandaşlarının bir kısmı bu konunun hak ihlali olduğunu ve finansal olarak kendilerine yönelik bir tehdit olduğunu düşünürken Skattestyrelsen bugün tekrar bu konuda araştırmaların sürdüğünü ve kendilerinin çeşitli mektuplar ile bu konuyu vatandaşlara sormaya devam edeceklerini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu