Kripto HaberleriAltcoinDash Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Dash Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dash, Bitcoin gibi blok zincir teknolojisini kullanan bir kripto para birimidir. Dash, yapılan işlemleri hızı, merkezsiz bir yapı, gizlilik ve fonlama sistemi gibi Bitcoin’de yaşanan bütün problemlerin çözüldüğünü söyler.

Dash’ın özellikleri nelerdir?

Eski ismi Darkcoin olan Dash, açık kaynak kodlu, ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu bir para birimidir. Dash, Bitcoin’in özelliklerine ilaveten özel işlemler (PrivateSend) ve anlık işlemler (InstantSend) gibi özellikler sunuyor.

Dash ağının, işletmeleri ve ödüllendirmeye olanak sağlayan, kendi kendine fon sağlayan ve kendini yöneten bir modeli vardır. Dash’ın merkezsiz bütçeleme sistemi ve yönetimi, bunu merkezi olmayan bir bağımsız kuruluş (DAO) yapar.

Dash’ın faydaları nelerdir?

  • Özel: Yaptığınız ödemeleri gizli tutmanız mümkün. Böylece hiç kimse sizi takip edemez. Aynı şekilde bakiyelerinizi ve işlemlerinizi görmeleri de imkansızdır. Dash’ın anonim yapısından dolayı, finans bilgilerinizi sadece siz görebilirsiniz.
  • Hızlı: Dash, Masternode ağından faydalanarak InstantX isimli bir teknoloji kullanır. Kullanıcılar para transferi yaparken ‘’Use InstantX’’ seçeneğini seçmeleri durumunda, transfer dört saniye içerisinde gerçekleşir. Ancak bu işlemin geri dönüşü yoktur.
  • Güvenli: Dash ile yapılan tüm işlemleri sizden başka kimse göremez. Dash bunun için gelişmiş ve tam güvenlikli bir hizmet sunar.
  • Global: Evinizdeki eşinize, elden para verir gibi dünyanın neresine para gönderirseniz 4 saniyelik bir hız ile ulaşır.
  • Düşük Ücretli: Yapılan para transferlerinin hemen hemen hepsi sadece birkaç kuruş tutar. Paypal, Moneygram ve Western Union ile yapılan para transferlerinden çok daha ucuzdur.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları