Haberler

David Andolfatto: Bitcoin Kullanışlı Değil Ama Altına Rakip Olabilir

ABD'nin St. Louis Bölgesi Merkez Bankası (FED) Başkan Yardımcısı David Andolfatto, Bitcoin'in altına rakip olabilecek olduğuna inandığını söyledi.

Nexo

ABD’nin St. Louis Bölgesi Merkez Bankası (FED) Başkan Yardımcısı David Andolfatto kripto para biriminin para olarak kullanılmasının ‘kolay ve rahat’ olmadığını açıklarken, kripto para birimlerinin geleneksel altına rakip olabilecek olduğunu düşündüğünü ifade etti. Kripto paraların kullanımının parasal olarak kolay olmadığından dolayı itibari para birimlerine rakip olabilecek olduğunu sanmadığı konusunda açıklama yapan FED yetkilisi, altına rakip olabilme konusunda ise başarılı olabileceğini düşündüğünü söyledi.

David Andolfatto ve diğer birçok yetkili kripto paraların değeri konusunda bu tür açıklamalarıyla gündeme geliyorlar ve çoğu zaman analistlerden farklı görüş bildirerek bazen tepki bazen ise destek mesajlarına maruz kalabiliyorlar.

Kripto paraların gelecekte altının değerini sıfırlayarak yeni nesil altın olabilecek olduğuna dair bazı iddialar var ancak bu iddialar hiçbir zaman doğrulanmadı ve kripto para yatırımcıları altın yerine Bitcoin almayı her zaman olmasa da fiyat yükselirken tercih edebileceklerini ifade ediyor. Altın yerine Bitcoin orta yaş grubu tarafından tercih edilebilecek bir alternatif olsa da yaşlı insanların fiziksel altına daha fazla ilgi gösterecekleri ve altının değerinin dünyada en azından 50 yıl boyunca etkisini koruyabileceği biliniyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı