HaberlerKripto Para

DBS Bank Stratejistinden Metaverse Uyarısı: “Dikkatli Olun!”

Metaverse alanına ilgi giderek artıyor.

Facebook’un Metaverse alanında yatırım yapması ve adını Meta olarak değiştirmesinden sonra çeşitli sektördeki yatırımcıların ilgisi Metaverse teknolojisine yönelmeye başladı.

Singapur merkezli DBS Bankası üst yatırım stratejisti Darly Ho, CNBC’nin Squawk Box programında Metaverse teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ho, günümüzde halihazırda var olan dijitalleşme trendini benimseyen endüstrilerin de son zamanların en popüler teknolojilerinden olan Metaverse’den yararlanacağını söyledi.

Sosyal medya devi Facebook’un ismin Meta olarak değiştirmesinden sonra DBS Bank olarak da Metaverse alanına ilgi duymaya başladıklarını söyleyen Darly Ho, Metaverse teknolojisinin son on yılda görülen dijitalleşme eğiliminin doruk noktası olduğunu belirtti.

Hayatın her alanında dijitalleşme olacağına inandıklarını belirten DBS Bank yetkilisi Ho, sözlerine şöyle devam etti:

Hala fark etmediyseniz, zaten dijital bir dünyaya doğru biraz ilerliyoruz. Bu yüzden Metaverse teknolojisi sadece bir sonraki adım, bir sonraki sınır.”

Hisse senedi alım satımı yapan yatırımcıların geleceğin teknolojisi olan Metaverse’i şekillendiren şirketlere dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaparak dikkat edilmesi gereken noktaları söyledi:

Bilgisayar oyunu endüstrisinde büyük ölçekli sanal dünyalar tasarlama konusunda en fazla deneyime sahipler. Bu sanal dünyalarda neredeyse her gün birden fazla kullanıcı geliyor. Bu yüzden bence dikkat edilmesi gerek şirketler oyun endüstrisindeki şirketlerdir. Bu şirketler Metaverse dünyasına giden yolu açarlar ve şekillendirir.”

DBS Bank’tan Ho, son olarak hayatın her alanında dijitalleşme olduğuna vurgu yaparak, Metaverse teknolojisi ile ilgili şirketlere yatırım yapan yatırımcıların orta ve uzun vadeli aşamada avantaja sahip olacaklarını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu