binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDeFi Platformu Balancer Hacklendi, Kullanıcılara Uyarı Yayınlandı

DeFi Platformu Balancer Hacklendi, Kullanıcılara Uyarı Yayınlandı

Ethereum üzerinde likidite havuzları sağlayıcısı popüler platform Balancer'ın hacklendiği yetkililerce bildirildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sarsıcı bir şekilde, DeFi platformu Balancer’ın frontend’i bir siber saldırının kurbanı oldu.

Geliştiricilerin açıklamasına göre sorun şu anda araştırılıyor ve kullanıcıların bir sonraki duyuruya kadar Balancer kullanıcı arayüzüyle etkileşime girmemeleri şiddetle tavsiye ediliyor.

Son bilgilere göre Balancer’ın domain’i ele geçirildi ve kullanıcılardan cüzdanlarını boşaltabilecek kötü niyetli bir sözleşmeyi onaylamaları isteniyor. Olayın oldukça erken aşamaları olan şu an itibariyle 238 bin doların çalındığı bildiriliyor.

İlgili Haber  Binance'in Bir Sonraki Altcoin Launchpad'i Ne Olacak? İşte En Büyük Potansiyel Aday

Durumun ciddiyetine rağmen, olay sadece frontend kısmını etkilediğinden protokol kripto para fonlarının güvende kaldığı düşünülüyor. Sorun yalnızca ele geçirilen front-end ile sınırlı görünüyor. Balancer ekibi, sorunu çözmek ve kullanıcılarının fonlarının güvenliğini sağlamak için çalıştığını bildirdi.

Aynı platform Ağustos ayında da bir hack saldırısının kurbanı olmuştu ve yaklaşık olarak 1 milyon dolarlık fon hackerların eline geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail