Altcoin

DeFi Sektöründe Hack Saldırıları Sürüyor: Fantom (FTM) Tabanlı Platform Saldırıya Uğradı!

DeFi sektörüne yapılan Hack saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. Bu kez Fantom tabanlı platform saldırıya uğradı.

Fantom (FTM) Blockchain’i üzerinde kurulu bir “getiri optimizasyon mekanizması” olan DeFi platformu Redemption’ının saldırı altında olduğunu bildirildi.

DeFi Platformu Redemption “Flaş Kredi Saldırısına” Uğradı

Platformun geliştiricilerinin Twitter üzerinden yaptığı resmi açıklamaya göre projeye koordineli olarak büyük bir saldırı düzenlendi.

Redemption platformu, ünlü Blockchain güvenlik sağlayıcısı PeckShield tarafından uyarılınca önlem almaya başladı. Fantom (FTM) Blockchain’i üzerinde anormal bazı işlemlerin saptanmasıyla birlikte proje geliştiricileri de önlem almaya başladı.

FTM tabanlı “yield farming” uygulaması Redemption saldırının yaşandığını doğruladı ve kullanıcıların sahip oldukları likiditeyi kaldırmalarını önerdi. Bununla birlikte platform yöneticileri kullanıcıların platformun kendi coinleri olan 2OMB ve 3OMB’yi satmalarını engelledi.

Redemption platformu geliştiricileri konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“2|3omb şu anda bir arbitraj flaş kredi saldırısının hedefi oluyor. 2|3omb varlıklarınızı satmanıza gerek yok fakat sahip olduğunuz LP’lerinizi kaldırmanız tavsiye ediliyor.”

Platformun sahip olduğu iki varlık da saldırının başlamasıyla birlikte fiyatlarında büyük bir artış yaşadı ve dakikalar içerisinde üç katına fırladı.

Proje temsilcileri yaptıkları açıklamalarında şu anada kadar 4 milyon adet 2OMB tokeninin çalındığını bildirdi. Çalınan tokenlerin piyasa değerinin 1.6 milyon dolar civarında olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber
Son Dakika! Bir DeFi Platformu Daha Hacklendi: 1 Milyar Dolarlık Flash Loan Saldırısında Kayıp Büyük!

Bununla birlikte son zamanlarda DeFi dünyasında yaşanan saldırıların artması dikkat çekiyor. Kısa bir süre önce bir stablecoin platformu olan BEAN hacker saldırısına uğramış ve yaklaşık 180 milyon dolarlık bir kayıp yaşanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu