Kripto HaberleriAltcoinSon Dakika! Bir DeFi Platformu Daha Hacklendi: 1 Milyar Dolarlık Flash Loan...

Son Dakika! Bir DeFi Platformu Daha Hacklendi: 1 Milyar Dolarlık Flash Loan Saldırısında Kayıp Büyük!

Takip et

Son dakika bilgilerine göre, Ethereum üzerindeki bir algoritmik stablecoin protokolü olan Bean (BEAN), bir “Flash Loan (Flaş Kredi)” saldırısı ile karşı karşıya kaldı.

Hackerlar 1 Milyar Dolarlık Flaş Kredi Saldırısı Düzenledi

Ethereum Blockchain’i üzerindeki veriler incelendiğinde saldırıyı gerçekleştiren hacker’ın 1 milyar dolarlık bir flaş kredi alıp bunları BEAN stablecoininin kendi platformu olan Beanstalk’ın içini tamamen boşaltmak amacıyla kullandığı görülüyor.

Saldırganın Beanstalk platformundaki kripto varlıkları çaldığına dair Blockchain kaydı.

Platformun Geliştiricisi Açıklama Yaptı

Beanstalk platformunun kurucusu “publius” takma isimli geliştirici Discord üzerinden yaptığı açıklamasında platformun flaş kredi saldırısına uğradığını doğruladı.

Bununla birlikte geliştirici, şu anda kendilerinin de çaresiz olduğunu ve ne yapacaklarını bilemediklerini söyledi.

Projenin herhangi bir girişim desteğine sahip olmadığını belirten geliştirici, gelecek dönemde projeyi kurtarabilecek herhangi bir adımın muhtemelen atılamayacağını da ekledi.

Beanstalk platformu kurucusunun Discord üzerinden yaptığı açıklama.

Platformdan toplamda 24.830 Ethereum (yaklaşık 75 milyon dolar) çalındığı bildirildi. Beanstalk’ın resmi Twitter hesabından ise şimdilik herhangi bir açıklama yapılmadı. Saldırı sonrasında, normalde 1 dolar olan BEAN fiyatı yaklaşık olarak 0.20 dolardan işlem görüyor.

Saldırı sonrasında BEAN fiyatında yaşanan düşüş.

DeFi sektöründe yaşanan bu hack olaylarının kripto paraların ve DeFi teknolojisinin ana akım haline gelmesine engel olduğu düşünülüyor.

Kısa bir süre önce yaşanan Ronin Bridge hack olayında yaklaşık olarak 625 milyon dolarlık kripto varlık çalınmıştı.

FBI’ın yaptığı çalışmalar sonrasında bu hack olayının Kuzey Koreli Lazarus grubu tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştı. Bazı kullanıcılar BEAN stablecoinine gerçekleştirilen bu yeni saldırının arkasındaki ismin de Kuzey Koreli gruplar olabileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları