binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizDeneyimli Analist, Bugünkü FTX'in Kripto Para Likidasyon Onayını ve Enflasyon Verisini Yorumladı

Deneyimli Analist, Bugünkü FTX’in Kripto Para Likidasyon Onayını ve Enflasyon Verisini Yorumladı

Deneyimli kripto para analisti Michaël van de Poppe, bugün yaşanan iki önemli gelişme hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası FTX, alacaklılarına ödeme yapmak üzere 1.2 milyar doları Solana’da (SOL) olmak üzere 3.4 milyar dolar değerinde kripto varlığını satmak için iflas mahkemesinden onay aldı.

Bu hamle, ABD’den gelen son enflasyon verilerinin tüketici fiyatlarında beklenenden daha yüksek bir artış göstermesi ve ekonomik görünümle ilgili endişeleri artırmasının ardından geldi.

Van de Poppe: “FTX Likidasyonlarının Kripto Para Piyasası Üzerinde Etkisi Minimal”

Kripto para analisti Michaël van de Poppe’ye göre, FTX’in varlıklarının tasfiyesinin kripto piyasası üzerinde önemli bir etkisi olmayabilir, çünkü Solana tokenlerinin çoğu stake edilmiş durumda ve satılamıyor. Ayrıca, Solana’nın fiyatının geçtiğimiz haftalar büyük oranda düşmesi nedeniyle şimdiden bir “söylentiyi sat, haberi al” senaryosu yaşamış olabileceğini öne sürdü.

Van de Poppe, Ağustos ayında manşet TÜFE’nin yıllık bazda %3.7 artarak %3.6’lık konsensüs tahminini aştığını gösteren enflasyon verilerini de yorumladı. Bununla birlikte, gıda ve enerji fiyatlarını içermeyen çekirdek TÜFE %4,3 ile beklentilere paralel olarak değişmemişti.

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler, Katıldığı Konferansta Yine Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Analist, bu verinin, haftaya Çarşamba günü toplanması planlanan FED’in yeni bir faiz artırımına gitme olasılığını azaltabileceğini savundu. Ayrıca, enflasyon verisinin ardından ABD Hazine tahvillerinin getirilerinin %1 oranında düştüğüne dikkat çekti.

Analist, üretici fiyat endeksinin (ÜFE) Perşembe günü beklenenden daha düşük gelmesi halinde getirilerin düşmeye devam edebileceğini sözlerine ekledi.

“Bitcoin’de 26.300 Dolar Seviyesi Önemli”

Bitcoin’e (BTC) gelince, van de Poppe şu anda 26.100 dolar civarında konsolide olduğunu ve 26.3 bin dolarlık bir direnç seviyesini test ettiğini söyledi. Bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın yükselişin devamı için çok önemli olduğunu, 25.3-25.6K dolar seviyesindeki bir destek seviyesinin ise korunması gerektiğini kaydetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail