binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Gary Gensler, Katıldığı Konferansta Yine Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

SEC Başkanı Gary Gensler, Katıldığı Konferansta Yine Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

SEC başkanı Gary Gensler, dün Senato'da verdiği ifadenin ardından bugün yine kripto paralar hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörünü bir kez daha menkul kıymetler yasalarına uymaması ve yatırımcılara ve ekonomiye zarar verme potansiyeli iddiasıyla eleştirdi.

Bugün bir konferansta konuşan Gensler, görevi kötüye kullanan ve yasadan kaçmaya çalışan insanlarla bu kadar dolu bir alan daha önce hiç görmediğini söyledi. Milyonlarca yatırımcının kripto yüzünden zarar gördüğünü ve sektördeki sıkıntıların genel finansal sisteme yayılabileceğini söyledi.

Gensler, 2008 küresel mali krizini tetikleyen Lehman Brothers’ın çöküşünün 15. yıldönümü münasebetiyle, mali reformu savunan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Better Markets’in ev sahipliğinde düzenlenen bir konferansta konuştu.

Gensler, kripto alanının büyük ölçüde SEC’in yetkisi altında olduğunu, ancak sektördeki birçok şirketin kurallara uymadığını söyledi.

İlgili Haber  Son Dakika: FTX, Kripto Para Varlıklarını Satmak İçin Mahkemeden İzin Aldı

SEC başkanı, “Herhangi bir tokene önyargılı yaklaşmaksızın, bu kripto alanının büyük bir kısmı menkul kıymetler yasaları kapsamındadır, ancak ne yazık ki büyük bir kısmı da mevzuata uygun değildir” dedi.

Bu yılın başlarında kripto paralara maruziyetleri nedeniyle iflas eden bazı bölgesel bankaları örnek gösterdi. Bu tür olayların, nihayetinde güven üzerine inşa edilen finansa olan güveni aşındırabileceğini ifade etti.

Gary Gensler, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Kurallarımız var. İster kara para aklamayla mücadele ve yaptırım alanında olsun, ister menkul kıymetler yasalarında olsun, isterse de emtia borsası yasasında olsun, bunlara Kongre’nin kabul ettiği yasalar deniyor. Kongre’nin kabul ettiği yasalarımız var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail