Haberler

Deribit: Japonya’yı Koyduğu Yasal Kurallardan Ötürü Terkediyoruz!

Deribit kripto para türev borsasından yapılan açıklamada Japonya'yı terkedeceklerini duyurdu.

Geçen hafta BitMEX isimli kripto para birimi borsası Japonya’yı terketttiklerini duyurmuştu. 1 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Japonya’dan resmi açıdan ayrılan BitMEX’in hemen akabinde Deribit tarafından da bugün bir açıklama yapıldı. Deribit açıklamasında bundan sonra Japonya merkezli kullanıcılara hizmet sunmayacak olduklarını, Japonya hükümetinin koyduğu sert kuralları kabul etmeyeceklerini duyurdu. Japonya hükümeti kısa süre önce yeni kuralları devreye sokmuş ve bu sayede ülkede güvenliği en üst düzeye çıkaracaklarını duyurmuştu.

ABD ve diğer ülkelerden daha fazla yasal katı kurallara sahip olan Japony’nın bu adımları son derece tepki çekerken, Japonya vatandaşları ise güvenlik için hükümetlerinin aldığı kararlara son hız destek vermeyi sürdürmekteler.

Kripto para birimi borsalarının terkettiği Japonya’da gelecekte yerli kripto para borsaları ve Coinbase gibi dev kripto para borsaları dışında kripto para borsası kalmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu