Haberler

Detaylar Ortaya Çıktı: Twitter Saldırısı Hakkında İlk Açıklamalar

17 yaşındaki şüpheli konuştu.

Bir süre önce yaşanan siber saldırı olayında Apple, Elon Musk gibi isimlerin Twitter hesapları ele geçirilmiş ve bunu yapan saldırganlar FBI başta olmak üzere Amerikan yetkililer tarafından sorgulanmaya başlamıştı. Saldırının “komuta edicisi” iddiası üzerine atılan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark ise mahkemede konuştu. Kendisinin bu olaydan hiçbir şekilde sorumlu olmadığını ve 30 farklı suçu reddettiğini bildiren genç, savcıların 30 farklı suçtan 200 yıla kadar hapis cezası hatırlatması üzerine suçsuz olduğunu yineledi.

Korku Salmıştı

Başkent Washington’u bile harekete geçirmiş olan bu saldırıda Beyaz Saray yönetiminden de açıklamalar yapılmış ve Trump’ın ve Beyaz Saray’ın hesaplarının güvende olduğu bildirilmişti. Ancak saldırı kripto para yatırımcıları üzerinde büyük etki bırakmış ve Twitter’da buna karşı daha radikal önlemler alma kararı almıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu