Haberler

Deutsche Bank: Dünyanın Geleceği Dijital Paralarda!

Almanya'nın en büyük bankacılık kurumu Deutsche Bank'ın araştırma kolu Deutsche Bank Research'tan açıklama yapıldı.

Adını bilmeyenin olmadığı Almanya’nın en büyük bankacılık kurumu Deutsche Bank, gelecekte insanların CBDC olarak da adlandırılan merkez bankası dijital para birimlerinin dünyanın en çok kullanılacak para birimi olacağını açıkladı. Nakit paraların yerini bu dönemde kredi kartı ve banka kartı gibi temassız ödeme yöntemlerinin aldığını ve online ödemelerin artışta olduğunu duyuran Deutsche Bank, “gelecekte insanlar CBDC’lere daha fazla ilgi gösterecek ve bugünün nakit parasının yerini gelecekte CBDC’ler alacak” dedi.

Önemli Bir Hamle

Deutsche Bank’ın açıklamasında “Diğer ülkeler dijital para birimi çalışmalarında rakip ülkelere yetişemezlerse, şirketlerinin ödeme aracı olarak diğer ülkelerin dijital para birimlerini ve politikalarını benimsemek zorunda kaldıklarını görebilirler.” denildi.

Şimdiden çok sayıda ülke dijital para birimi çalışmaları gerçekleştiriyor ve bunlar arasında ABD ve Çin birinci sırada bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu