Kripto HaberleriAltcoinDev Apple Etkinliği Yaklaşıyor: Hangi Altcoinler Etkilenebilir? 8 Tanesini Sıraladık!

Dev Apple Etkinliği Yaklaşıyor: Hangi Altcoinler Etkilenebilir? 8 Tanesini Sıraladık!

Apple'ın kısa bir süre sonra gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacağı sanal gerçeklik (VR) ürünü hangi altcoinleri etkileyebilir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Apple’ın her yıl düzenlediği Worldwide Developers Conference (WWDC) yaklaşıyor ve teknoloji devinin uzun zamandır beklenen Reality Pro adlı AR/VR başlığının yanı sıra iOS, iPadOS, macOS ve daha fazlası için yeni yazılım güncellemelerini tanıtması bekleniyor.

5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, özellikle Apple veya AR/VR ile bir şekilde ilişkili olan projeler için kripto para alanı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. İşte WWDC 2023’ten faydalanabilecek sekiz kripto projesi.

1) Render Token (RNDR)

Render Token (RNDR), 3D grafikler için yüksek kaliteli render hizmetleri sağlamak üzere blok zinciri ve bulut bilişimden yararlanan merkeziyetsiz bir platform olan Render Network’ün yerel tokenidir. Render Network, bulut rendering ve holografik medya konusunda uzmanlaşmış Kaliforniya merkezli bir şirket olan OTOY Inc. tarafından destekleniyor.

2) ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), blockchain oyun ve metaverse alanındaki çeşitli projeleri desteklemeyi amaçlayan, mem’lerden esinlenen bir tokendir.

ApeCoin’in bir de Otherside isimli bir Metaverse projesi bulunuyor.

Otherside, Ethereum’daki en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club’ı oluşturan bir blok zinciri oyun stüdyosu olan Yuga Labs tarafından geliştirildi. Yuga Labs, büyük ölçekli sanal dünyalar yaratmak için bulut tabanlı çözümler sunan İngiltere merkezli bir şirket olan Improbable ile ortaklık kurmuştu.

Improbable aynı zamanda geliştiricilerin VR başlıkları için sürükleyici çok oyunculu deneyimler yaratmalarını sağlayan bir platform olan SpatialOS’u geliştirdiği için AR/VR endüstrisinin önde gelen şirketlerinden biri.

İlgili Haber
Uzun Süredir Uyuyan Meme Token Balinası, Elindeki Coinlerin Tamamını Borsaya Taşıdı!

3) Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), oyuncuların Axies adı verilen dijital yaratıkları toplamasına, üretmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir oyun olan Axie Infinity’nin yönetim tokenidir.

Söz konusu oyun kısa bir süre önce Apple’ın uygulama mağazası App Store’da yayınlanmıştı.

4) STEPN (GMT)

STEPN (GMT), kullanıcıları yürüdükleri ve fitness görevlerini tamamladıkları için ödüllendiren bir blok zinciri oyun uygulaması olan STEPN’in yardımcı tokenidir. STEPN, kullanıcıların adımlarını ve yakılan kalorileri izlemek için Apple HealthKit ve Google Fit ile entegre olur.

STEPN aynı zamanda Apple Pay ile entegre olan ilk blok zinciri oyun uygulamasıdır ve kullanıcıların iPhone veya Apple Watch’larını kullanarak GMT tokenlerini kolayca alıp satmalarına olanak tanır. STEPN ayrıca VR içeriği ve cihazları geliştiren bir Japon şirketi olan Line Xenesis ile de ortaktır.

5) Wilder World (WILD)

Wilder World (WILD), sanatçıların ve yaratıcıların sürükleyici 3D dünyalar inşa etmelerine ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir metaverse platformu olan Wilder World’ün yerel tokenidir.

Wilder World, gerçek dünya mekanlarının sanal kopyalarını yaratma girişiminin bir parçası olarak kısa bir süre önce Miami ile kardeş şehir ortaklığını duyurmuştu. Wilder World ayrıca metaverse’ini, fotorealistik grafikleri ve dinamik aydınlatmayı destekleyen son teknoloji ürünü bir oyun motoru olan Unreal Engine 5’i kullanarak geliştiriyor.

6) Everdome (DOME)

Everdome (DOME), blok zinciri oyunları ve sosyal ağları birleştiren bir metaverse platformu olan Everdome’un yerel tokenidir. Everdome, kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturmalarına, çeşitli sanal dünyaları keşfetmelerine, diğer oyuncularla etkileşime girmelerine ve oyun oynayarak ödüller kazanmalarına olanak tanır.

Everdome kısa süre önce, blok zinciri ve dijital varlıklara odaklanan Hong Kong merkezli bir yatırım şirketi olan GEM Digital Investment liderliğindeki bir finansman turunda 60 milyon dolar topladı.

Everdome, Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilmeye hazır durumda.

7) CEEK VR (CEEK)

CEEK VR (CEEK), eğlence ve eğitim için VR içeriği ve deneyimleri sağlayan bir platform olan CEEK VR’ın yardımcı tokenidir. CEEK VR, kullanıcıların VR kulaklıkları veya mobil cihazları kullanarak canlı konserlere, spor etkinliklerine, filmlere, podcast’lere ve daha fazlasına erişmesine olanak tanır.

CEEK VR, Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilebilir durumda.

8) OVR (OVR)

OVR (OVR), kullanıcıların akıllı telefonlarını veya akıllı gözlüklerini kullanarak coğrafi konumlandırılmış AR/VR deneyimleri oluşturmalarına ve keşfetmelerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir platform olan OVR’nin yardımcı tokenidir. OVR, fiziksel dünyayı OVRLand adı verilen ve platformda NFT olarak alınıp satılabilen altıgen parsellere böler.

OVR kısa bir süre önce AR/VR geliştirmeyi destekleyen popüler bir oyun motoru olan Unity SDK üzerinde uygulanabilecek programların beta sürümlerini yayınlamıştı.

OVR, Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilebilir durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları