Kripto HaberleriBorsaDev Bir Kripto Para Borsası Daha Dubai Yetkililerinden Lisans Almayı Başardı!

Dev Bir Kripto Para Borsası Daha Dubai Yetkililerinden Lisans Almayı Başardı!

Takip et

Kripto para alım satım platformu OKX, Dubai kripto düzenleyicilerinden piyasada faaliyet göstermek üzere geçici bir lisans aldı ve şirket bugün BAE’de bölgesel bir merkez açacağını duyurdu.

Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından verilen lisans, nitelikli yatırımcılarının ve finansal hizmet sağlayıcılarının belirli borsa ürünlerini sunmasına olanak tanıyacak.

OKX Dubai’nin genel müdürü Lennix Lai yaptığı açıklamada, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesini sektör için en hızlı büyüyen pazarlardan biri olarak tanımladı.

İlgili Haber
Bitcoin'de Sırada Rusya Dumpı Mı Var? Kripto Paralar Dubai'ye Akıyor!

OKX Yetkilisi, Dubai’yi Kripto Para Endüstrisi İçin Lider Konuma Getirmek Amacıyla Çalışacaklarını Açıkladı

Buna ek olarak Lennix Lai, OKX’in ayrıca “Dubai’yi küresel sanal varlıklar endüstrisi için lider bir merkez haline getirmek amacıyla araştırma ve bilgi paylaşımını kolaylaştıracağını” söyledi.

OKX, BAE’de hem kendi ekibini hem de gerekli altyapısını oluşturmaya kararlı olduğunu söyledi.

BAE, bölgedeki kripto para büyümesinden faydalanmak için son birkaç aydır kripto şirketlerine destek veriyor. Dubai’deki kripto endüstrisinin denetleyicisi olan VARA, bu yıl Mart ayında faaliyete geçti.

Dubai’nin büyüyen sanal varlık endüstrisini yönetmekle görevlendirilen VARA, Crypto.com, FTX ve Binance gibi en büyük kripto şirketlerine lisans verdi ve bu şirketlerin hepsi bölgedeki merkezlerini Dubai Emirliği’nde kuracak.

Bitcoin ve kripto varlıkların 2021 yılında büyük bir yükseliş göstermesi ile birlikte birçok ülke giderek gelişen bu endüstrinin önemli temsilcilerini kendisine çekmek için çeşitli teşvikler sunmaya başladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları