coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDev Bitcoin Madenciliği Şirket CEO'su, BTC'deki Son Yükselişin Kaynağını Açıkladı!

Dev Bitcoin Madenciliği Şirket CEO’su, BTC’deki Son Yükselişin Kaynağını Açıkladı!

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, katıldığı programda Bitcoin fiyatındaki son yükselişi değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, katıldığı TV programında son Bitcoin (BTC) rallisinin arkasındaki kaynağı açıkladı.

“Bitcoin’deki Yükselişin Kaynağı Güvenli Bölgeye Kaçış”

Thiel, BTC’nin 400 milyar dolarlık piyasa değerinin uyumakta olduğunu ve yalnızca yaklaşık olarak 180 milyar dolarlık kısmının alım satımlarda kullanıldığını savunan programın sunucusunun “BTC rallisinin kaynağı düşük likidite” olduğunu iddia etmesinin ardından “BTC’deki yükselişin arkasında ne var” sorusunu cevapladı.

Thiel, Bitcoin fiyatındaki yükselişin kaynağının “güvenli bölgeye kaçış” olduğunu savundu. CEO, BTC fiyatının son birkaç yılına bakıldığında Nasdaq ve S&P ile sıkı bir şekilde korelasyona sahip olduğunu, son dönemde bunun değişerek altın fiyatına korelasyonun arttığını söyledi.

Ünlü CEO, bu durumun ABD’deki bankacılık krizi nedeniyle güvenli bölgeye kaçış ve BTC fiyatında yükselişin kaynağının bu olduğuna dair teoriyi desteklediğini belirtti.

Thiel, 21.000 dolardan mevcut seviyeye yükselişin kaynağının ABD’deki bankacılık krizi olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber  Üst Düzey FED Yetkilisinden Faiz Açıklaması: Öncekilerin Tersi İfadeler Var!

Buna ek olarak yükselişin coğrafik olarak kaynağına da değinen Thiel, fiyattaki rallinin büyük oranda Asya saatlerinde gerçekleştiğine dikkat çekti. Bunun ardından Avrupa saatlerinde önceki yükselişin korunduğunun, ardından ise Amerika saatlerinde ise kısmi bir satış yaşandığının görüldüğünü söyledi.

Thiel bu yüzden ralliyi destekleyen alımların Asya’daki kurumsal alıcılardan kaynaklandığını ve Avrupa’dan da bazı alıcılar bulunduğunu söyledi.

Thiel, BTC alımlarına ilginin yoğun olduğunu ve likiditenin ise sığ olduğunu söyledi. CEO’ya göre mevcut likidite 2022 yılının yoğun zamanlarının yarısı seviyesinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail