Kripto HaberleriBorsaDev Kripto Para Borsasına Dava Şoku: 350 Milyon Dolar Talep Ediyorlar!

Dev Kripto Para Borsasına Dava Şoku: 350 Milyon Dolar Talep Ediyorlar!

Takip et

Daha önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dolandırıcılık iddialarını savuşturan bir şirket, kripto para borsası Coinbase’in Blockchain patentini ihlal ettiğini iddia ettiği bir davada 350 milyon dolar talep ediyor.

Veritaseum Capital, Kripto Para Borsası Coinbase’in Patentlerini İhlal Ettiğini İddia Ediyor

Veritaseum Capital, Coinbase’in Blockchain altyapı hizmetlerinde sahip olduğu bir patenti ihlal ettiğini iddia ediyor. Borsa, Delaware federal mahkemesinde “en az” 350 milyon dolar tazminat ve Coinbase’in patenti daha fazla ihlal etmesini yasaklayan bir emir için dava açıyor.

Veritaseum’un kurucusu Reggie Middleton, geçen yılın Aralık ayında “düşük trust ve sıfır trust varlık transferlerini kolaylaştırmaya yönelik cihazlar, sistemler ve yöntemler” için bir patent aldığını söylüyor.

Middleton’a göre patentin çok çeşitli Blockchain işlem altyapısı senaryolarını kapsadığı düşünülüyor. O zamandan beri, patenti şirketi Veritaseum’a özel olarak lisansladığını ve bu yılın Temmuz ayında Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase’e şirketin Blockchain doğrulama mekanizmalarının patentini ihlal ettiğini düşündüğünü bildirdiğini belirtti.

İlgili Haber
Coinbase Altcoin Ticareti Konusunda Kongre'ye Yalan Söylemiş! "100 Milyon Dolarlık Masa"

Middleton ve Veritaseum daha önce 2019’da hileli token arzı ve manipülasyon planı iddiasıyla SEC ile uzlaşmaya gitmişti.

SEC’in şikayeti, Middleton’ın yatırımcı varlıklarının bir kısmını kişisel hesabına aktarmanın yanı sıra Veritaseum’un kayıtsız bir kripto para platformunda işlem gören tokenlerinin fiyatını manipüle ettiğini iddia ediyordu.

Anlaşma kapsamında iki şirket birlikte 9.4 milyon dolardan fazla ceza öderken, Middleton da iddia edilen süreçteki eylemleri nedeniyle bireysel olarak 1 milyon dolar ceza ödedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Bana girdi sana da girsin diye dava açmış. Canı sıkılan işsiz dava açıyor zaten ABD de.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları