Kripto HaberleriBitcoinCoinbase Altcoin Ticareti Konusunda Kongre'ye Yalan Söylemiş! "100 Milyon Dolarlık Masa"

Coinbase Altcoin Ticareti Konusunda Kongre’ye Yalan Söylemiş! “100 Milyon Dolarlık Masa”

Coinbase'in kripto para stake etme ekibi kurduğu iddia ediliyor.

Takip et

Wall Street Journal’ın haberine göre ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in geçtiğimiz yıl kripto para ticaretine özgü bir ekip kurduğu ortaya çıktı.

WSJ‘nin haberinde yer alan raporda Coinbase’in, geçtiğimiz Aralık ayında ABD Kongre’sine kripto paralarla ilgili ticaret işi yürütmediğine dair güvence vermesine rağmen bu ticaret masasını kurduğu belirtildi.

Kongre’de herhangi bir kripto ticareti faaliyeti yürütmediğini belirten Coinbase’in bu masayı kurması, piyasa manipülasyonu için mi kullanılıyordu sorusunu akıllara getirdi.

WSJ’ye göre para kazanmanın yeni yollarını arayan Coinbase,  Bitcoin (BTC) ve çeşitli kripto para birimlerini stake etmekle görevli olan bir ekip oluşturdu.

Ünlü borsa bu ekip için Temmuz 2021 yılında, en az dört kıdemli Wall Street tüccarını işe aldı.

Konuyla bilgi sahibi olan kişilere göre, Coinbase’in görevli ekibi kısmen şirketin nakit parasını kullanarak ticaret yapma ve kripto para birimlerini stake etme yetkileri bulunuyor.

Coinbase bu işlem için ekibe 100 milyon dolarlık bir bütçe verdi.

Kaynaklara göre, Coinbase yürüttüğü bu faaliyetin tescilli olduğunu savunuyor. Ayrıca Coinabase’in kurulan bu ekibi kripto para stake etmek için ayrılan 100 milyon dolarlık işlemini tamamladı.

WSJ, Coinbase’in bu işlem tamamladıktan sonra kurduğu ekibin faaliyetine son verdiğini ve ekip için işe alınan Wall Street tüccarlarının da Coinbase’den ayrıldığını belirtti.

Coinbase’in bir sözcüsü WSJ’ye şunları söyledi:

“Kongreye yaptığımız açıklamalar gerçek ticari faaliyetlerimizi doğru bir şekilde yansıtıyor.

Coinbase’in tescilli bir ticaret işi yok ve hiçbir zaman olmadı.

Kongreyi yanlış yönlendirdiğimize dair herhangi bir ima, gerçeklerin kasıtlı olarak çarpıtılmasıdır.”

Düzenleyiciler borsalar arasında çıkar çatışması oluşturabileceğinden, borsaların tescilli ticareti yapması hoş karşılanmıyor. Zira bu tarz ekipler, borsaların müşterilerine karşı ticaret yapmasına ve müşterin önemli kayıplar yaşamasına yol açabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları