EthereumHaberler

Dev Proje, Ethereum (ETH) Blockchain’inden Ayrılmayı Düşündüklerini Açıkladı!

Son günlerin en çok konuşulan projelerinden biri olan ApeCoin geliştiricileri, Ethereum Blockchain'ini terk edebileceklerini söyledi.

Dün yapılan satış 300 milyon doların üstünde NFT satışı gerçekleştirerek bir rekora imza atan Bored Ape Yacht Club kurucusu Yuga Labs, satış sırasında yaşanan sorunlar nedeniyle Ethereum Blockchain’ini terk etmeyi düşünüyor.

Yuga Labs’in NFT Satışı Nedeniyle Ethereum Blockchain’i Zor Anlar Yaşadı

Tarihin en büyük NFT minting etkinliğinin gerçekleştirilmesi ile birlikte Ethereum Blockchain’ine aşırı yüklenilmiş ve bu yüzden de alışılagelmişin çok üzerinde işlem ücretleri ödenmek zorunda kalınmıştı. Şirketin Metaverse projesindeki arsaları temsil eden Otherdeeds NFT’leri için ortalama olarak yaklaşık 6.000 dolar ödeyen kullanıcılar bunun üzerinde bir de 4.000 ila 10.000 dolar arasında işlem ücretleri ödediler.

Bununla birlikte OpenSea üzerinde şu anda aynı NFT’ler yaklaşık olarak en düşük 18.000 dolardan satışa çıkarıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yuga Labs, satış öncesinde işlem ücretlerinde büyük artışlar olacağını tahmin ettiklerini, bu yüzden yalnızca KYC doğrulaması yapılan kullanıcıların satın alım işlemi yapmasına izin verdiklerini belirtti. Buna ek olarak NFT satışlarının sabit bir fiyattan yapılması gibi önlemler alan şirket buna rağmen yüksek işlem ücretlerinin önüne geçemedi.

Yapılan satım alım işlemleri nedeniyle Etherscan platformu da çöktü.

İlgili Haber
Merakla Beklenen Metaverse Projesindeki 55.000 Arsa Anında Tükendi!

“ApeCoin’in Kendi Blockchain’ine Geçme Zamanı Geldi”

Şirket yaptığı açıklamasında ApeCoin’in bundan böyle kendi Blockchain’ine geçiş yapması gerektiğini ve Ethereum’dan ayrılacaklarını söyledi. Şirket, platformun DAO’suna bu konuyla ilgili çalışma yapılması için çağrıda bulundu.

Yuga Labs ayrıca bazı kullanıcıların işlem ücreti ödemelerine rağmen Ethereum Blockchain’inde yaşanan darboğaz nedeniyle NFT satın alamadıklarının farkında olduklarını ve bu kişilere işlem ücretlerinin iade edileceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu