HaberlerMetaverseNFT

Merakla Beklenen Metaverse Projesindeki 55.000 Arsa Anında Tükendi!

Haftalardır merakla beklenen Metaverse projesinin gerçekleştirdiği arsa satışları çok hızlı bir şekilde tüketildi.

Dünyaca ünlü NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın Metaverse projesi olan The Otherside üzerinde açılan 55.000 adetlik Otherdeed Metaverse arsası NFT’leri satışlarının başlamasından sonra 3 saat içerisinde tamamen tükendi.

Otherside projesinin resmi Twitter hesabına göre yatırımcılar yalnızca ApeCoin kullanılarak yapılan satışta tüm NFT’leri silip süpürdü.

Metaverse Projesi The Otherside’ın Arsa Satışlarından 317 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi

NFT minting ücreti olarak 305 ApeCoin belirlenen satışta yaklaşık olarak NFT başına 5.800 dolar ödenmiş oldu. Toplamda 16.7 milyon ApeCoin’in (317 milyon dolar) kullanılan satış ile birlikte bu alanda yeni bir rekor kırıldı.

Satış sırasında alıcıların KYC doğrulamasını geçmesi ve kripto para cüzdanlarını projenin web sitesinde önceden onaylatması gerekiyordu.

Satışı yapılan NFT’ler sayesinde alıcılar Otherside Metaverse evreninde arsa elde etmeye hak kazandı.

Bugün yapılan mint işlemlerinin ardından ayrıca Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club sahipleri 21 gün boyunca sanal evren üzerinde arsalarını ücretsiz bir şekilde alabilecek.

27.000 kullanıcının katıldığı NFT satışında 55.000 Otherdeed NFT’sinin tamamı satıldı. Toplamda 100.000 adet olacak NFT’lerin geri kalanı BAYC ve MAYC NFT koleksiyonu sahiplerine airdrop olarak dağıtılacak.

Kullanıcılar Ethereum Blockchain’ine Toplamda 172 Milyon Dolar İşlem Ücreti Ödedi

Uzun süredir beklenen NFT satışı sırasında Ethereum Blockchain’i üzerindeki işlem ücretleri 8.000 GWEI’e kadar yükseldi.

Satış sırasında Ethereum Blockchain’i üzerinde kullanıcılar 172 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi. Bu, her bir alıcının yaklaşık olarak 4.000 ila 10.000 dolar arasında işlem ücreti ödediği anlamına geliyor. Yüksek işlem ücretlerinden yakınan birçok kullanıcı NFT satın alamadıklarından şikayet etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu