EthereumHaberler

Dev Yatırım Firması, Ethereum (ETH) İle İlgili Büyük Sorunu Açıkladı!

Andreessen Horowitz, yayınladığı son kripto para raporunda Ethereum ile ilgili büyük sorunu paylaştı.

Kripto para sektörünün belki de en büyük yatırım fonlarından olan Andreessen Horowitz (a16z), kripto para sektörü için oldukça önemli bir rapor yayınladı. A16Z tarafından yayınlanan bu raporda birçok kripto paraya genel olarak değinilirken Ethereum‘a (ETH) ise özel olarak değinildi.

ETH’nin Popülerliği Fayda Sağlamıyor

A16Z, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin popülerliğinin hem iyi, hem de kötü olduğunu vurguladı. Ethereum’un ölçeklenme yerine merkeziyetsizliği ön plana çıkardığını aktaran uzmanlar, diğer blockchain ağlarının popülerlik artışı nedeniyle daha iyi performans ve daha düşük işlem ücreti ile öne çıkabileceğini vurguladı.

Ethereum’un çok popüler olup çok kullanılması, uzmanlara göre bunun işlem ücretlerini düşürebilmesinin önüne geçecek.

Şirketin veri bilimcisi Daren Matsuoka ve Genel Müdürü Chris Dixon gibi isimlerin hazırladığı raporda çok önemli konulara değinilmekte. Bu konuların hepsi verilerle destekleniyor.

Rapordaki verilere bakıldığında, Ethereum’un şu an geliştiriciler arasında en popüler ağ olduğu görülüyor. Aylık 4.000 aktif geliştiriciye ve kaktı sağlayan kişiye sahip olan ETH’ye kıyasla Solana aylık 1.000 geliştiriciye sahip. Bitcoin ve Cardano ise 500 ve 400 ile üçüncü ve dördüncü sırada bulunuyor.

Analistler, ETH ağındaki işlem ücretlerinin her zaman yüksek kaldığını belirterek, büyük güncelleme olan ETH 2.0′nin gelmesi ile ise durumun değişebileceğini vurgulamakta.

Özetle rapora göre, ETH 2.0’nin gelmesi gecikir ve işlem ücretleri içinden çıkılmak bir hal almaya devam ederse diğer alternatiflerin ETH’yi sollamasına mümkün gözüyle bakılıyor.

Öte yandan ETH’nin kullanıcı sayısına da değinen şirket şu açıklamayı yaptı:

Ethereum‘un hali hazırda 7 ila 50 milyon arasında bir kullanıcısı var. Bu erken dönem internet için bizi 1995 yıllarında bir yere koyuyor. Trend çizgileri böyle devam ederse 2031 yılında web3 1 milyar kullanıcıya ulaşabilir. Hala erken aşamadayız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu