coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDevasa Balinalar Bitcoin, Ethereum, XRP ve LINK'te Ne Yapıyor? Veriler Açıklandı

Devasa Balinalar Bitcoin, Ethereum, XRP ve LINK’te Ne Yapıyor? Veriler Açıklandı

Kripto para dünyasının en büyük balinaları BTC, ETH, XRP ve LINK piyasasında neler yapıyor? İşte son güncel veriler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analiz firması Santiment, yakın zamanda yaptığı bir analizde dikkatini kripto piyasasındaki kilit konumdaki balinaların davranışlarına çevirdi.

Bitcoin’in 70 bin dolarlık piyasa değerini kısa bir süreliğine aşması ve Ethereum’un iki yıldan uzun bir süredir ilk kez 4 bin dolar sınırıyla temas etmesiyle birlikte firma, kriptodaki en yüksek piyasa değerine sahip varlıklardan bazıları için büyük balinaların eylemlerini incelemek için uygun bir zaman olduğuna inanıyor.

Santiment’e göre, kripto para fiyatları çeşitli nedenlerle dalgalanıyor, ancak izlenmesi gereken iki temel husus, büyük kilit balinaların ve küçük çoğunluk sahiplerinin davranışları. Firma, büyük balinalar varlıkları biriktirirken ya da elden çıkarırken fiyatların genellikle aynı yönde hareket ettiğini, küçük çoğunluktaki varlık sahiplerinin ise aynı şeyi yapmasıyla fiyatların ters yönde hareket etme eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Santiment’in analizi, tipik olarak 100 bin doların üzerinde değere sahip cüzdanlar olarak tanımlanan balina ve köpekbalığı cüzdanlarının en önemli varlıkları nasıl biriktirdiğine ve elden çıkardığına odaklanıyor.

Bitcoin için şirket, köpekbalıkları ve balinalar tarafından tutulan BTC’nin hafif düşüşlerinin büyük bir endişe kaynağı olmadığını belirtiyor. Son iki aydaki hafif düşüşe rağmen, bu cüzdanların uzun vadeli birikim modeli, 27 Ocak’tan bu yana 187.960 BTC’lik toplu alımla güçlü kalmaya devam ediyor.

Santiment’in analizi, balina aktivitesinin yaklaşık üç aydır azaldığını ve bunun Bitcoin’in 14 Mart’taki tüm zamanların en yüksek seviyesinden birkaç hafta öncesine kadar uzandığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte, analistlere göre bu mutlaka olumsuz bir işaret değil, zira büyük balinalar için önemli kâr elde etme ya da birikim fırsatlarının eksikliğini yansıtıyor olabilir.

İlgili Haber  3.5 Yıl Önce Shiba Inu (SHIB) Satın Alan ve Daha Sonra SHIB'lerine Hiç Dokunmayan Balina, Bugün Tamamını Sattı! İşte Ettiği Kar

Altcoinler açısından Santiment, 10 milyondan fazla XRP (5.1 milyon dolar veya daha fazla) tutan cüzdanların iyi yönde ilerlediğini ve 16 ay önceki dip noktadan bu yana cüzdanlarına 3.17 milyar ek coin eklediğini gözlemliyor.

Ancak analistlere göre Chainlink, bu kadar iyimser bir tablo sunmuyor. 100 binden fazla LINK’e sahip cüzdanlar (yaklaşık 1.8 milyon dolar veya daha fazla) son dört yıldır düşüşte. Son altı ayda hafif bir birikim toparlanması yaşanmış olsa da (+17.27 milyon LINK), Santiment devam eden artışları haklı çıkarmak için bu kilit balinalardan daha fazla güvene ihtiyaç duyulacağını öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları