Kripto HaberleriHaberlerDevasa Varlık Yöneticisi, Bitcoin Yerine Blockchain ETF'si Başlattı!

Devasa Varlık Yöneticisi, Bitcoin Yerine Blockchain ETF’si Başlattı!

Takip et

BlackRock, yatırımcıların büyüyen Blockchain teknolojisi alanına daha çok uyum sağlamaları için “megatrend” dizisinin bir parçası olarak yeni bir ETF başlattı.

Devasa varlık yöneticisi ayrıca çeşitli alanlarda gerçekleşen değişimi yönlendirmek için Blockchain endüstrisine yeni yatırımlarda bulundu.

BlackRock, iShares Blockchain ve Tech ETF’nin (IBLC) hali hazırda kripto varlıkları desteklemediklerini, bunun yerine gelecek vaat eden Blockchain şirketlerinin hisselerini takip ettiğini açıklamıştı.

Firmanın Ocak ayında başvurduğu ve Çarşamba günü piyasaya sürdüğü yatırım aracının yönetiminin altında ise halihazırda 4,7 milyon dolarlık varlığın olması dikkat çekiyor.

Piyasaya yeni sürülen ETF‘yi yaklaşık 34 ayrı holding oluşturmuş durumda. Kripto borsası Coinbase, Bitcoin madencileri Marathon Digital holdingleri ve Riot Blockchain Inc., fon üzerinde büyük söz hakkına sahipler.

Ünlü borsa Coinbase‘in fon üzerinde %11,45 oranında hissesi bulunurken, sırasıyla Marathon Digital holding ve Riot Blockchain Inc.’in ise %11,19 ve %10,41 oranında hisseleri bulunuyor.

BlackRock, Blockchain ETF’sinin lansmanı ile birlikte, “Büyük Hızlanma” başlıklı yeni paylaştığı bir raporda, tüketici davranışındaki kalıcı değişikliklerin kilit bir itici gücü olarak Blockchain teknolojisini desteklediğini söylüyor.

Bununla birlikte ünlü firmaya göre, bu temel teknolojinin sadece kripto para birimlerini oluşturmakla kalmayıp diğer çeşitli sektörlerde de uygulanma potansiyelinin çok yüksek olduğu düşünülmekte.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları