Haberler

Devlet Yardımlarını Parası Olanlar Yatırıma Çeviriyor

ABD ve Türkiye'de devlet yardımlarını alanların bir kısmı nakit yardımlarını yatırıma çeviriyor.

ABD ve Türkiye’de corona virüsün etkisi çok fazla insanı etkiliyor. Türkiye, ABD’ye oranla nakit yardımları çok daha az kişinin yararlandığı ülkeler arasında yer alıyor olmasına rağmen devlet yardıma muhtaç tüm vatandaşlara gerekli yardımları yapmayı sürdürüyor.

ABD’de ise Türkiye’de olan sistemden daha farklı bir yardım sistemi bulunuyor. Tüm Amerikan vatandaşlarına 1.200 dolar değerinde 2 gün içerisinde nakit para ödeniyor ve bu yardımlardan en zenginler bile yararlanabiliyor. Bu yardımı alan bazı yardıma ihtiyacı olmayan Amerikan vatandaşları ise bu paraların büyük bir bölümünü altın, döviz mevduatı ve kripto para birimine yatırmayı tercih ediyor.

Türkiye’de de sadece 4 milyon vatandaşa 150 dolar (1.000 TL) nakdi destek verilirken, vatandaşların bir bölümü 150 dolar değerinde Bitcoin, altın ve döviz almayı tercih ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu