blank
Ethereum ClassicLitecoin

“Diğer Ethereum’un” Fiyatı da Rekor Kırdı: ETC, Niye Yükseliyor?

Ethereum Classic, DOGE'un yükselişine benzer bir ivme yakaladı.

Ethereum (ETH) ağının ilk versiyonu olarak da bilinen Ethereum Classic (ETC), Dogecoin’in (DOGE) yükselişi esnasında benzer bir hareket sergiledi.

Ethereum Classic Neden Yükseliyor?

CoinGecko verilerine göre Ethereum Classic (ETC) son 7 gün içerisinde %125 yükseliş elde ederek 80,45 dolar seviyesine kadar geldi. Ethereum’un (ETH) kısa sürede %70 yükselişinden sonra bunun iki katı bir ivme yakalayan ETC ise üç sebebin birleşmesi ile böyle bir ivme yakalamış olabilir.

Aslında ilk sebep genel altcoin sezonu olarak görülmekte. Ethereum’un yükselişinden sonra klasik ve önde gelen diğer kripto paraların da yükseliş yaşaması bekleniyordu ve beklenen oldu. BCH, ETC ve bunun gibi diğer hard fork’lar ciddi bir yükseliş yakaladı.

Buna ek olarak Ethereum Classic’in özellikle Robinhood üzerinde listelenmiş olması da durumu etkiledi. Robinhood üzerinde bireysel yatırımcıların ve özellikle ABD’li yatırımcıların alım çılgınlığı içerisinde olduğu biliniyor. DOGE de söz konusu uygulamada hacim rekorları kırmakta.

Barry Silbert de konu hakkında yaptığı açıklamada Robinhood’un sadece Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin ve Ethereum Classic desteklediğine dikkat çekti. DOGE’un rekor kırmasından sonra herkesin düşüş beklentisi içerisine girdiği biliniyor ve bireysel yatırımcı DOGE satarak LTC veya ETC alıyor olabilir. Son 7 günde LTC fiyatının da ciddi bir yükseliş elde etmesi de bu durumu desteklemekte.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu