HaberlerKripto Para

DigiliraPay Kripto Varlık Yönetmeliğine Dava Açıyor! “Diğer Hizmetlerimiz Devam Edecek”

Çıkarılan yönetmelikten doğrudan etkilenen DigiliraPay'in kurucusu Serkan Bayar açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankası tarafından kripto varlık ödemelerine ilişkin çıkarılan yönetmeliğin yankıları sürüyor. 30 Nisan’da yürürlüğe girecek olan yönetmelik bazı fintech şirketlerinin faaliyetine son vermesi nedeniyle tartışılmaya devam ediyor.

Çıkarılan yönetmelikten doğrudan etkilenen ve faaliyetlerine son vereceğine ilişkin haberler çıkan kripto varlık ödeme şirketi DigiliraPay’in kurucusu Serkan Bayar açıklamalarda bulundu.

Yönetmelik üzerinde detaylı bir çalışma yürüttüklerini aktaran Bayar, 30 Nisan 2021 tarihine kadar ödemelerde kripto varlıkların kullanımını durduracaklarını açıkladı.

DigiliraPay’in tek faaliyet alanının kripto varlık ödemeleri olmadığını ifade eden Bayar, bundan sonrasına ilişkin planlarını açıkladı.

“DigiliraPay blokzincir cüzdanı sadece ödemelerde ve alışverişlerde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Kripto paralarınızı kendi uhdenizde saklayabildiğiniz ve diğer DigiliraPay kullanıcıları arasında ücretsiz transfer edebildiğiniz, akıllı sözleşmelerle desteklen bir cüzdandır.

Şu anda sadece saklama hizmeti verdiğimiz cüzdanlarımıza leasing, staking ve swap mekanizmalarını entegre edeceğiz. Merkeziyetsiz borsaları kolaylıkla kullanabileceğiniz, merkeziyetsiz forex aracılığıyla 7/24 ülke para birimleri arasında geçiş yapabileceğiniz bir yapıyı kuruyoruz”

Şirket faaliyetlerinin durdurulması nedeniyle ayrıca hukuk mücadelesi de başlatılacak. TCMB tarafından çıkarılan yönetmeliğin iptali için dava açacaklarını belirten Bayar, davanın kısa süre içerisinde açılacağını ifade etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu