Haberler

Rob Kaplan: Dijital Doları Değerlendiriyoruz

ABD Ulusal Rezerv Bankasu (FED) üst düzey yetkilisi Rob Kaplan, dijital dolar fikrini değerlendirdiklerini açıkladı.

ABD Ulusal Rezerv Bankasu (FED) üst düzey yetkilisi Rob Kaplan, dijital doları değerlendirdiklerini ve bu konuda gerekli adımları atacaklarını açıkladı. Bitcoin ve diğer kripto para projelerinin harekete geçirdiği ABD Federel Rezerv Bankası’ın bu dönemde Bitcoin gibi dijital bir dolar çıkarma düşüncesi yok. Ancak bankanın kısa süre içerisinde dijital dolarla ilgili yeni adımlar atabilecek olduğu konuşuluyor. FED tarafından eğer kripto para birimlerine benzer bir dolar ortaya atılırsa dünyada yine rezerv para birimi olarak dijital ortamda direkt olarak dolar kullanılabilir.

ABD’nin dolar konusunda son yıllarda aşırı yükselmesine bağlı olarak insanların alım gücünün zorlaşması üzerine yeni adımlar attığı ve dolar kurunun son dönemde düşmesi için bazı çalışmaların olduğu belirtilmişti. Dijital doların hemen olmasa bile gelecekte kullanılabilecek olduğunu belirten yetkililer, bu konuda çalışmalarını şimdiden başlatmaya hazır gibi görünüyorlar. Henüz dijital dolar fikri konusunda atılacak olan adımlar neler olacak ve nasıl çalışmalar olabileceği hakkında bazı soru işaretleri var ki bu soru işaretlerine hala yanıt aranıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu