Haberler

Dijital Dolar Hayali Tam Gaz Sürüyor

FED'in dijital dolar üretmesini bekleyen çok sayıda kripto para yatırımcısı, yakın zamanda bunun mümkün olup olmayacağını sorguluyor.

ABD ve diğer bazı ülkeler dijital para birimleri üzerinde çalışırken, ABD’nin dijital dolar projesi hepsinden daha fazla ilgi çekiyor. Washington yönetimi bu konuda FED’in adımlarını desteklerken, dijital doların ilk etapta 25 milyon Amerikan vatandaşına sunulacak olduğu, ardından ise tüm Amerikan vatandaşlarına sunulabileceğinden söz ediliyor.

FED yönetiminin istemesi durumunda sadece 6 aylık zaman dilimi içerisinde güvenilir bir dijital dolar üretebilecek olduğundan söz edilirken, bunun neden gerçekleştirilmediği konusu ise ekonomiye etkisi, güvenlik ve diğer birçok sebeplere bağlanıyor.

ABD’nin uzunca bir süredir devam eden dijital dolar projesinin 2020 yılından sonra ortaya çıkması beklenirken, Washington yönetiminin Kasım ayında yeniden seçim ile değişmemesi durumunda FED’in bu konuda daha hızlı adım atabilecek olduğu iddia edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu