Kripto HaberleriHaberlerDijital Para Birimi Çalışmalarında En Geride Olan Kim?

Dijital Para Birimi Çalışmalarında En Geride Olan Kim?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimlerinin son dönemde ilgi çekici olduğunu bilmeyen yok. Ancak merkez bankaları tarafından ortaya çıkarılacak olan dijital para birimi CBDC olarak adlandırılacak para birimi üretim çalışmalarında en geride olan bazı ülkeler var. Gelişmeye devam eden ülkeler arasında özellikle de Güney Amerika ülkelerine oranla Avrupa ülkelerinin bu konuda daha fazla ön plana çıktığı belirtiliyor.

Fransa, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerin dijital para birimleri ile ilgili çalışmaları olduğu belirtilirken, özellikle de bu çalışmaların ABD, Çin, Brezilya gibi ülkelere oranla çok daha geride olduğu iddia ediliyor. Fransa’nın özellikle çalışmalarında başarılı olabileceği iddia edilirken, özellikle Bulgaristan gibi AB üyesi ülkelerin daha geride olduğu belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları