EthereumHaberler

Dikkat! Ethereum Dolandırıcıları, Cumhurbaşkanı Adayı’nın Hesabını Çaldı!

Dolandırıcılar av peşinde.

Ülkemizde kripto para birimleri büyük bir kesim tarafından yakından takip ediliyor. Bunun farkında olan dolandırıcılar ne yazık ki boş durmuyor.

Bir sonraki seçimde Cumhurbaşkanlığı’na aday olacağını açıklayan Dr. Serdar Savaş’ın hesabından yapılan son paylaşım da geldiğimiz noktayı gözler önüne seriyor.

Savaş’ın hesabının hackerlar tarafından ele geçirildiği değerlendirilirken, kısa süre önce insanları dolandırmaya yönelik bir paylaşım geldi:

“Airdrop herkese sadece 2 gün uzaklıktadır. 0x8xxxxx’i 0.1 to 50 to Ethereum’a gönderin ve 5 dakika içinde iki kat daha fazlasını alın. Resmi olarak! Örneğin, 5 ethereum gönderdiniz, sadece 2 günde 10 ethereum alacaksınız!”

Dolandırıcılar her ne kadar klasikleşmiş ve bilinen bu yöntemle insanları kandırmayı seçmiş olsa da, insanların bu paylaşımlara kanarak kripto paralarını dolandırıcılara kaptırdığına şahit oluyoruz.

Dolandırıcılar özelikle güvenilir insanların hesaplarını kullanarak, mağdurların irade beyanlarını sakatlamayı amaçlıyor. Bu noktada bu tarz paylaşımlara kesinlikle itibar etmemeniz gerektiğini hatırlatıyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu