Haberler

Diplomatik Kriz Kripto Paralara Yaradı: Çin’den Üst Üste Açıklamalar!

ABD ve Çin arasında yaşanan diplomatik kriz yeni başladı.

Bugünlerde Washington ve Pekin hattı arasında gerilim son derece yüksek. Washington yönetiminin aldığı Houston bölgesindeki Çin diplomatik temsilciliğin kapatılması kararının ardından Pekin’den de yeni haberler geldi. Başkan Xi’nin rejimine bağlı birçok Çin merkezli gazete “ABD’de başkanlık seçimleri yaklaştı, Washington, Çin’e karşı daha ağır yaptırımlar ve cezalar uygulamak, Çin’i kötü göstermek istiyor.” diye yazdı.

Diplomatik kriz altına ve kripto para birimlerine olan ilgiyi daha da fazla artırdı. Çinli yatırımcılar kripto para ve altın alımını artırmaya yönelirken, çok sayıda ABD’li yatırımcı ise mevcut durumun kendilerini kötü etkilemeyeceğini bildikleri için yatırımlar konusunda karar değiştirmedi.

Kısa vadede Çin’e yönelik daha fazla temsilciliğin kapatılması sinyali bugün Washington yönetimi tarafından ifade edilirken, tüm bu tartışmalar kripto paralara ilgiyi büyük oranda artırabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu