Kripto HaberleriBitcoinDisney Bitcoin Borsasına El Atacak

Disney Bitcoin Borsasına El Atacak

Takip et

Disney Bitcoin borsası sahibi şirkete göz dikerek, hissedar olacağını duyurdu. Disney’in PC ve mobil telefonlar için çevrimiçi oyunlarda bir hayli uzmanlaşmış Güney Koreli video oyun yayıncısı Nexon şirketinin ana hissedarlarından biri olacağı gelen haberler arasında yer alıyor. Nexon, Güney Kore’deki en büyük oyun geliştiricisi ve dünyanın en büyük ikinci çevrimiçi oyun pazarı durumunda görülüyor. Ana şirketi olan NXC ise, iki ana kripto para birimi borsasına tam olarak sahip. Bunlar, Lüksemburg merkezli Bitstamp ve Güney Kore merkezli Korbit olarak biliniyor.

Jung-ju Şirkete Talip Oldu

2011 yılında kurulan Bitstamp, dünyanın en uzun soluklu Bitcoin borsası olarak işlem yapıyor. Ünlü milyarder ve NXC başkanı Jung-ju Kim Nexon’un % 47.02’sine sahip olan NXC’de eşine ve kendisine ait olan hisselerin % 98.64’ünü satıyor. 15 Mayıs’ta gerçekleşecek olan nihai tekliflerle Ocak ayından bu yana hissesini satmaya çalıştığı belirtiliyor. Korea Herald tarafından ilan edilen bir habere göre, Jung-ju, Disney’in bir temsilcisi ile geçen günlerde bir araya geldi ve NXC’deki hissesini eğlence sektörüne satmayı teklif etti. Jung-Ju yaptığı açıklamada şu konuları dile getirdi:

“Disney’e gerçekten de çok özeniyorum, çocuklarla ilgili olduğu için ödemeler konusunda hiç bir şekilde zorlanmıyorlar. Tüketiciler Disney’e memnuniyetle ödeme yapıyorlar. Nexon’un gidecek daha çok uzun yolu var. Bazı insanlar Nexon’dan ölümüne nefret ediyor.” diyerek açıklama yaptı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları