binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDo Kwon'un Terra (LUNA) Batmadan Önceki Gizli Mesajları Ortaya Çıktı: Çöküşün Nedeni...

Do Kwon’un Terra (LUNA) Batmadan Önceki Gizli Mesajları Ortaya Çıktı: Çöküşün Nedeni Bu Muydu?

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, ekosistemin çökmesinden önce attığı mesajlarda dolandırıcılık yaptığını kabul etmişe benziyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Batık kripto para ekosistemi Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un, proje batmadan önce yazılmış ve oldukça ilginç detaylara sahip mesajları ortaya çıktı.

Kwon, bir diğer Terra kurucusu Daniel Shin ile yaptığı konuşmasında, projenin ödeme ağı olan CHAI üzerinde sahte işlemler ile işlem ücreti üretiyormuş gibi yaptığından bahsediyor.

Kwon, “gerçek gibi görünen sahte blockchain” işlemleri gerçekleştirerek bunlardan işlem ücreti toplayacağını söylüyor ve insanların bunların sahte olduğunu anlamayacağını belirtiyor. Shin’in sahte işlem ücreti üretmek yerine Terra ağına bir enflasyon mekanizması ekleme teklifini ise reddediyor ve bunun ağın stabilitesini bozacağını ifade ediyor.

Konuşmanın sonunda Kwon, bu işlemlerin sahte olduğunu kanıtlayabilenin kanıtlamasını istiyor ve bunun olmaması için elinden geleni yapacağını söylüyor.

İlgili Haber  İddia: Dev Şirket İki Haftadır Gizlice Bu Altcoinden Borsalarda Dump'lıyor!

O dönem CHAI ağında Terra kullanılarak çok büyük miktarlarda işlem hacminin gerçek dünya satıcıları tarafından oluşturulduğuna dair veriler bulunuyordu. Bu gelişmeyle birlikte bu hacimlerin yapay olduğu ortaya çıktı.

Konuyla alakalı olarak Terraform Labs yeni CEO’su Chris Amani’den de açıklama geldi. Amani konuşmanın gerçek olduğunu doğruladı fakat bu yöntemin enflasyona yol açan ödüllerin ağa eklenmemesi için gerekli olduğunu savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail