Haberler

Doç.Dr. Aktimur: Madeni Paralar Corona Virüsü Tehlikesi İçeriyor

Doç.Dr. Aktimur, yaptığı yeni basın açıklamasında madeni paraların corona virüsü açısından risk teşkil ettiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü, Atlanta Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi ve Dünya Bankası gibi kurumlar tarafından yapılan açıklamalarda corona virüsünün plastik ve metal yüzeylerde 3 ila 5 gün arasında aktif olarak kalabildiği, bunun için özellikle plastik ve metal yüzeylerin mümkün oldukça daha fazla dezenfekte edilmesi uyarıları gerçekleştirilmişti.

Doç.Dr. Aktimur, aynı zamanda madeni paraların kullanılması yerine banka ve kredi kartlarının kullanılmasını önerirken, aynı zamanda herkesin yakınlarını araması ve evden çıkmamaları konusunda sık sık uyarması gerektiğine değindi.

Bugüne kadar paralar yoluyla grip, corona virüsü ve diğer birçok hastalığın bulaştığı bilinen bir gerçek. Ancak madeni paraların tüm dünyada en fazla kullanılan itibari paralar olduğunu da söylemek gerek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı