blank
AltcoinDogecoinHaberler

Dogecoin (DOGE) Sonrasında Benzer Modele Sahip Bu Kripto Para da Rekor Kırdı!

Dogecoin sonrasında bütün gözler Shiba'ya (SHIB) çevrildi

Şu an için bütün gözler Dogecoin’e (DOGE) ve bunun yaşadığı yükselişe kilitlenmişken arka planda başka bir kripto para biriminin inanılmaz bir yükseliş elde ettiği görülüyor.

SHIB, DOGE’un İzinden Gidiyor

Dogecoin’in maskot olarak kullandığı Shiba Inu türü köpeği direkt olarak temeline alan Shiba Inu (SHIB) isimli kripto para, kısa sürede inanılmaz bir yükseliş yakaladı. SHIB, neredeyse 1 haftada %500’e yakın yükseliş elde etti.

Bu durum aslında 2017 yılında yaşanan ICO çılgınlığını hatırlatmakta. 2017 yılında neredeyse her yeni ICO rekor yükseliş elde etmişti. Şu anda Dogecoin’e benzer birçok kripto para birimi aynı şekilde yükseliş elde ediyor. Şaka olarak piyasaya sürülen DOGE bugün neredeyse 100 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı. Bu durum 2 sene önce neredeyse imkansız olarak görülüyordu. Elon Musk’ın DOGE’a olan katkıları sayesinde fiyat kısa süre içerisinde rekor kırsa da SHIB için böyle bir durum söz konusu değil.

Kısa sürede %500 yükselen SHIB’in şu an tamamen bireysel yatırımcının çılgınlığından faydalandığı söylenebilir. Etherscan verilerine bakıldığında da SHIB’ın Ethereum ağında en çok GAS (komisyon) tüketen 5. kripto para projesi olduğu görülüyor. “Dogecoin katili” olarak piyasaya sürülen SHIB’in toplam arzının yarısı ise Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderilmiş gibi gözükmekte. Shiba Swap ise projenin kendi merkezsiz kripto para borsası olarak lanse edilmekte. Söz konusu borsa henüz piyasaya sürülmemiş olsa da insanlar SHIB almaya devam ediyor.

Unutulmamalı ki kripto piyasasında volalite yüksek olduğu için yatırımcıların dikkatli olması gerekir. Son zamanlarda ciddi yükseliş kaydeden coinler piyasanın gerileme yaşaması durumunda en fazla değer kaybeden coinler listesinde başı çekmektedir. Bu sebeple kısa sürede ciddi yükselmiş coinlere yatırım yapmak çok risklidir.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
16 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu