Dogecoin

Dogecoin Geliştiricisi DOGE’dan Uzaklaşma Kararı Aldı! İşte Nedeni

Dogecoin'in ana geliştiricilerinden biri olan Ross Nicoll, yaptığı açıklamasında DOGE'dan uzaklaşma kararı aldığını söyledi.

Dogecoin geliştiricilerinden biri olan Ross Nicoll, yoğun stres altında olduğunu söyleyerek DOGE üzerinde çalışmayı bırakacağını duyurdu.

Bununla birlikte Nicoll, paylaştığı blog yazısında Dogecoin Vakfı’da danışman olarak görev almaya devam edeceğini belirtti. Nicoll şu anda Google’da yazılım mühendisi olarak çalışıyor.

“Dogecoin Geliştiriciliğinin Getirdiği Yüksek Stresten Uzaklaşmak İstiyorum”

Dogecoin’in ana geliştiricilerinden biri olan Nicoll, DOGE’un son yıllarda kazandığı popülariteyle birlikte ortaya çıkan stres nedeniyle kripto para üzerinde çalışmayı bırakacağını duyurdu:

“Çok sayıda nedenden dolayı Dogecoin’den uzaklaşmam gerekiyor. Bunlardan en önemlisinin, stres faktörünün gerçekten çok fazlası olması olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bir süreliğine kendime odaklanmak için DOGE’dan uzaklaşmalıyım.”

“Google’ın Blockchain Sektörüne Katılması Kararımı Etkiledi”

Nicoll ayrıca, çalıştığı şirket olan Google’ın Blockchain dünyasına giriş yapmaya başlamasıyla birlikte, kendisinin Dogecoin Vakfı’nın bir direktörü olarak kalması durumunda çıkar çatışması riskinin artacağını söyledi:

“Teslim edebileceğim her şeyi Dogecoin Vakfı’na teslim edeceğim. Bununla birlikte değişim sürecini kolaylaştırmak için vakıfta danışman olarak görev almaya devam edeceğim.”

DOGE Vakfı geçtiğimiz yıl oluşturduğu yol haritasında, kripto paranın isminin dolandırıcılık kötüye kullanım ihtimallerine karşı korunacağını duyurmuştu. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de geçtiğimiz yıl DOGE Vakfı’na Blockchain ve kripto para danışmanı olarak katılmıştı.

Dogecoin 2013 yılında IBM’de çalışan yazılım mühendisi Billy Markus ve Adobe’da çalışan yazılım mühendisi Jackson Palmer tarafından kurulmuştu.

Ross Nicoll, ayrılık açıklamasında geriye kalan geliştiricilerin DOGE’u daha iyi bir konuma taşıyacağından emin olduğunu söyledi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu