Dogecoin

Dogecoin Kurucusu DOGE’un On-Chain Verilerine Dikkat Çekti!

Dogecoin kurucusu Billy Markus, sosyal medya üzerinde paylaştığı grafikte DOGE'un on-chain verilerine dikkat çekti.

Dogecoin kurucusu Billy Markus, 2014 yılına ait bir on-chain verisinde günlük işlem sayısı olarak Dogecoin’in Bitcoin’den üstün olduğuna dair grafiği paylaştı ve topluluk olarak hedeflerinin bu olması gerektiğini söyledi.

2014 Yılında Dogecoin On-Chain Verilerinde Bitcoin’in Önüne Geçmişti

Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden biri olan Markus’un paylaştığı grafikte Dogecoin’in günlük olarak yaklaşık 100.000 adet işleme sahip olduğu görülürken aynı zaman diliminde Bitcoin’in ise 50.000 işlem civarında seyrettiği fark ediliyor.

Markus, verileri değerlendirdiği paylaşımında bir gün DOGE’un yeniden Bitcoin’e karşı bu tür bir üstünlüğü olmasını istediğini söyledi.

2022 yılına geldiğimizde ise durum tamamen farklı görünüyor. Bitcoin şu sıralar günlük ortalama 220.000 işlem seviyesinde bulunurken aynı değer Dogecoin için ise 25.000 civarında seyrediyor.

2014 Yılında DOGE, Türünün Tek Örneğiydi

2014 yılında iki kripto para arasında bu tür ilginç bir fark olmasının nedeni aslına bakılırsa o dönemde Blockchain endüstrisinin DOGE’a gösterdiği ilgiden kaynaklanıyordu.

O sıralar aynı türden herhangi bir rakibi olmayan DOGE, piyasanın en popüler meme coiniydi.

Bununla birlikte DOGE’un popülaritesinde son zamanlarda şaka coini temalı projelerin sayısının artmasıyla birlikte göreceli olarak bir düşüş yaşandı. DOGE’un en büyük rakibi olan Shiba Inu, geçtiğimiz sene %1.000’in üzerinde yükseliş ile patlama yaşamıştı.

Dogecoin’in işlem hacmi ve alım gücünün büyük bir kısmının bireysel yatırımcıların elinde toplanmasıyla birlikte, popüler hale gelen Shiba Inu’nun piyasaya çıkmasının ardından spot ışıkları bu kripto paranın üstünde toplandı.

Diğer meme tokenler de yatırımcılar tarafından tercih edilmesine rağmen Tesla’nın başını çektiği bazı şirketler kendi ürünleri için DOGE’u ön plana çıkarmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu