blank
DogecoinHaberler

Dogecoin’den Milyoner Oldu! “Yatırım Kararını Bu 3 Kritere Göre Verdim”

Her boğa sezonunda olduğu gibi bu sezonda yeni milyonerler çıkıyor.

Bu boğa koşusunda yatırımcıları şaşırtan yükselişlerin başında Dogecoin geliyor. Elon Musk’ın rüzgarını arkasına alan coinin bir miktar yükselmesi makul görülürken, kimse bu seviyelere geleceğini tahmin edememişti.

Ancak bu potansiyeli önceden görenler çok iyi bir karlılık oranı ile milyonerler arasına katıldı. Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan 33 yaşındaki Glauber Contessoto’da bu milyonerler arasına adını yazdıranlardan.

CNBC’ile röportaj yapan Contessoto, Dogecoin ile nasıl milyoner olduğunu anlattı.

Contessoto Dogecoin’i çok önceden gören ve yatırım yapan birisi değil. Yatırımcı 5 Şubat’ta Dogecoin henüz 0.045$ seviyelerindeyken, onu bir Reddit paylaşımında görüyor ve 180.000$ yatırım yapma kararı veriyor.

Contessoto, bu kararı vermesinde 3 temel neden olduğunu aktardı.

“1.si Reddit’deki Dogecoin topluluğunu sevdim. 2. olarak “Shiba Inu” figürünü beğendim ve 3. olarak da Elon Musk’ın Dogecoin savunuculuğunu takip ettim.”

Contessoto verdiği röportajda Dogecoin almak için harcanabilir bir geliri olmadığı için tüm birikimlerinin yanı sıra Tesla ve Uber hisselerini sattığını söyledi.

Daha sonra Reddit’te paylaşım yapan Contessoto şunları söyledi;

“5 Şubat 2021’de yaklaşık 4 sentten yaklaşık 5 milyon dogecoin satın aldım 🚀 69 gün sonra 15 Nisan 2021’de milyoner oldum.”

CNCB’ye anlattıklarına göre Contessoto Dogecoinleri kısa sürede satmayı düşünmüyor.

“Bence bu şeyler büyümeye devam edecek. Planım 10 milyon dolara ulaştığımda %10’unu satacağım.”

Her ne kadar Contessoto’nun şansı yaver gitmiş olsa da uzmanlar bu tarzda bir yatırım stratejisinin sürdürülebilir olmadığını ve kripto paraların doğası gereği çok yüksek risk içerdiğini ifade ediyor. Uzmanlar bu alana tüm mal varlığınızla ve bilinçsizce yapacağınız yatırımların faturasının ağır olabileceğini belirtiyor.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz. Kripto paralar çok riskli varlıklardır. Bu alanda yapacağınız yatırımlarınızın tamamını kaybedebilirsiniz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu