BitcoinHaberler

Dolandırıcıların Yeni Tuzağı: Sahte Bitcoin QR Kodları!

Uzmanlar Bitcoin QR kodlarıyla işlem yapan kullanıcıları iki kat daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar.

Her geçen gün yeni yeni yöntemlere başvuran dolandırıcılar bu sefer de sahte QR kod yöntemine başvurdular. Kripto paralarla ilgili henüz işlevsel bir regülasyon olmaması çok sayıda kişinin mağdur olmasına yol açarken uzmanlar, yatırımcı ve kullanıcıları uyanık olmaları konusunda uyarıyor.

Alışılmış yöntemlerin dışında olan bu yeni QR kod dolandırıcılığı karmaşık bir sisteme dayanıyor. Uzmanların bildirdiğine göre şu an 9 adet sahte Bitcoin QR kodunu barındıran İnternet sitesi var. Söz konusu yöntemle kaybedilen Bitcoinlerin geri alınması ne yazık ki mümkün olmuyor, tam da bu yüzden kullanıcıların QR kod ile Bitcoin gönderimi yaparken ekstra dikkatli olmaları gerekiyor.

İşin daha can sıkıcı tarafı ise söz konusu İnternet sitesi sahiplerinin de durumdan bihaber olmaları. Dolandırıcılar hedef aldıkları İnternet sitelerine sızarak gerçek QR kodlarını kendi sahte kodlarıyla değiştiriyor. Doğal olarak da site kullanıcıları böyle bir ihtimalden haberdar olmadıkları ve söz konusu sitelere itimat ettikleri için tuzağa düşmekten kurtulamıyorlar. Bu yöntemle şu ana kadar yaklaşık 49 bin dolar değerindeki 7 Bitcoin’in yasa dışı şekilde ele geçirildiği tespit edilmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu