fbpx
Bitcoin

Dolar 6.46’yı gördü, Türk yatırımcı BTC’den kazandı

Amerikan Dolarının önünde durulamıyor. Son zamanlarda Türkiye ile ABD arasındaki bir takım sorunlar dolayısıyla yaşanan “ekonomik savaş” sonucunda kripto paralara yönelen vatandaşlar, ABD Doları yükselişinin kendilerine hem kripto para, hem dolar olarak kazandırması için yatırımlarını son 2 aydır kripto paralara yatırmaya başlamışlardı.

Amerikan Doları yatırımından parasını çeken veya yeni yatırım yapmak konusunda kararsız kalan yatırımcı kişiler, yatırımcılarını Bitcoin’e yatırarak istedikleri zaman güncel dolar kuru üzerinden Bitcoin‘lerini bozdurabilecek olmalarının kendileri için iyi bir seçenek olduğunu ifade etmişti.

ABD Doları artışı Türk yatırımcılara kazandırıyor

Amerikan Doları artışının daha çok kripto paraların artışı ile birleştiğinde yatırımcılara (Türk) kazancı fazla olabiliyor. Milyonlarca dolarlık yatırımı bulunan kişiler tek bir gün içerisinde binlerce dolar kazanabilirken, az tutarlarda yatırımları olan yatırımcılar ise daha az oranlarda para kazanıyorlar.

  • Amerikan Doları ile yatırım yapan vatandaşların bir takım makas aralığı ve diğer etkenler dolayısı ile paralarını artık bankalarda tutmadıkları, yatırım olarak değil ancak anında güncel kur ile çekim yapabilmek için Bitcoin sahibi oldukları biliniyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box