Haberler

Dolar Kuru 7.42 TL’den İşlem Görüyor

Dünyanın en güçlü para birimi olan dolar kuru sürekli güçleniyor.

Ankara ve Avrupa hattında yaşanan gerilim sürerken, Doğu Akdeniz konusunda tartışmalar son hızda ilerlerken Türk Lirası ise hızla değer kaybediyor. Her geçen gün daha fazla kan kaybeden TL’nin 7 TL seviyesinde tutunmasının zor olabileceği ve 8 TL seviyesine doğru bir ilerlemenin mümkün olduğu belirtiliyor.

Washington’dan gelen haberler özellikle Türkiye’yi etkilerken, Joe Biden’in yapmış olduğu açıklamalara tepki gösteren hükümet yetkilileri, aynı zamanda ABD’den gelen olumlu verilerin dolar kuru üzerinde etkisi olduğu inanılıyor.

Dolar kuru 7.42 TL’den kendisine yeni alıcılar ararken yerleşiklerin döviz hesaplarının rekor üzerine rekor kırdığı bilinmekte. Hükümet ise dolar kurunun yükselişi konusunda sakin kalınmasını tavsiye ediyor ve vatandaşların dolarla “işi olmadığını” belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu