Haberler

Dolar Yeniden 8 TL’yi Gördü: Döviz Hesapları Rekor Kırıyor!

Amerikan yönetiminin Türkiye'ye yaptırım uygulaması beklentisi doları yeniden 8 liraya yükseltti.

Washington yönetimi Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören anlaşmaları imzaladı. Başkan Donald J. Trump’ın Türkiye’ye yaptırım uygulanmasında giderayak son adımı atacağı ve Türkiye’ye CAATSA olarak bilinen ve aralarında çok büyük yaptırım seçeneklerinin de bulunduğu en az 5 yaptırımı uygulayacağı artık netlik kazanmış oldu.

Washington’da belgelerin hazır olduğunu duyuran Reuters, belgelerin imzalanmasının “an meselesi” olduğunu açıkladı.

Yatırımcılar Rekor Düzeyde Döviz Aldı!

TCMB kayıtlarına göre vatandaşlar geçtiğimiz hafta 3.2 milyar doların üzerinde döviz aldı. Döviz hesaplarının tutarı 231 milyar dolar seviyesini aşarken bugün 8 lira seviyesini gören dolar kuru bir hafta önce yatırım yapan yatırımcılarına kazandırmış oldu.

Bir daha öncesine göre kazandıran yatırım araçlarında altın ve diğer euro gibi döviz para birimleri de yer alıyor. Çok sayıda vatandaşın dolar satın almaya ilgisinin arttığı belirtilmekte.

8 TL Seviyesine Rağmen Alınıyor

Vatandaşlar, dolar kuru 8 liraya yükselmesine rağmen ellerindeki döviz varlıkları bozdurmak bir yana dursun daha fazla döviz aldıkça dolar kurunun yönü yukarı yönlü olarak hareket etmekte. Bankaların makas aralığı son 1 saat içerisinde rekor düzeyde açılırken kimi bankalarda dolar kuru 8.08 lira seviyesinden satılıyor.

Yatırımcılar, kısa süre içerisinde daha fazla yükseleceği düşüncesiyle dolar satın alırken euro kurunda da bu dakikalarda 9 lira 66 kuruş seviyesi görülmüş durumda.

8.50 TL seviyesinin yeniden aşılıp aşılamayacağı beklentilerinde de son 1 saat içerisinde beklentiler ‘aşılabileceği’ yönüne kaymış durumda.

*Yatırım önerisi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu