Haberler

Dolar Yükseldi, Türk Yatırımcılar Kazandı!

Doların yükselmesi kripto para sahibi Türk yatırımcılara yaradı.

Nexo

ABD Dolarının yükselmesi Türk kripto para yatırımcılarını sevindiren bir gelişme yarattı. Bitcoin ve kripto para birimlerini daha önce satın alan Türk kripto para yatırımcıları, ellerinde bulunan kripto paraların değerinin dolara bağlı olarak yükselmesinden ötürü kripto para birimlerinden daha fazla miktarda para kazandılar. Yatırımcılar, bu süreçte doların yükselmesi ile yatırımlarını doğru yapıp yapmadıkları konusundaki endişeleri de akıllarından çıkarmış oldular.

Bitcoin fiyatındaki değişim, yatırımcılar için son hafta büyük bir yükseliş rallisi ile geçti ve bu hissi piyasada yatırımcıların düşüncesi olarak görmek mümkündü.

Türk Lirası karşısında Bakan Berat Albayrak’ın Türk ekonomisi beklentileri ve durum değerlendirmelerinin ardından 5.85 TL seviyesine kadar yükseldi. Bakan Albayrak, Eylül 2019’da enflasyonun azalarak düşecek olduğunu ve gelecek ayların Mart ayına göre daha iyi olacağını açıkladı. Bitcoin fiyatının yükselmediği bugün, yatırımcılar dolar kuru yükselişi sonrasında fiyatların yükselmesini fırsat bilerek satış yaptılar ve gün içerisinde kazançlı bir kapanış yaptılar.

Dolar fiyatındaki yükseliş kripto para alımı yapacak Türk kripto para sahibi olmak isteyenler için ise olumsuz bir piyasa yarattı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı