Kripto HaberleriHaberlerDolar Yükseldikçe Bitcoin Fiyatı Türk Yatırımcılar İçin Artıyor

Dolar Yükseldikçe Bitcoin Fiyatı Türk Yatırımcılar İçin Artıyor

Takip et

Dolara endeksli olarak alınabilen Bitcoin sürekli olarak artan dolar kuru dolayısı ile Türk yatırımcıları adeta yaktı. Binlerce dolarlık yatırımı bulunan yatırımcılar şimdilerde aynı yatırımı yapmak istediklerinde dolar kuru dolayısı ile artışta olan Bitcoin fiyatlarından dolayı %10 oranında daha fazla boş para ödemek zorunda kaldıklarına değindi. Dolar fiyatlarında her yaşanan artış kripto para fiyatlarına doğrudan yansıyor ve 1 Bitcoin dolar 4 TL iken 40.000 TL ise dolar 8 TL olduğunda 80.000 TL seviyesinden alınabiliyor.

Bu durum dolayısı ile dolar fiyatları arttıkça yatırım yapma imkanı da git gide daha fazla azalıyor. Bitcoin fiyatlarının artması sonucunda yatırımcıların yatırım oranlarında da azalma yaşandığından dolayı bazı yatırımcılar mağdur oluyor ve daha az yatırımı daha yüksek tutarlar harcayarak yapmak zorunda kalıyorlar.

Yatırım Yapanlar Biliyor, Yapmayan Bilemiyor

Yatırım yapan kullanıcı dolar fiyatının yükselmesinin ne demek olduğunu çok daha iyi anlarken, yatırım yapmaya kullanıcı ise bu durumun farkında olamıyor. Kripto para yatırımlarından kazandıkları kar durumu dahi daha düşük oranlarda oluyor. Yatırımcıların dolar kuru dolayısı ile yaşadıkları bu durum ise birçok yatırımı derinden etkiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları